Wpis z mikrobloga

Jakie przemyślenia posiadacie wobec swojej obecnej diety bądź diet.

Na ile na przykład są uciążliwe czasowo bądź organizacyjnie, jakim stopniem uzupełniają zapotrzebowanie smakowe oraz energetyzne oraz samopoczuciowe swoimi posiłkami, które do siebie czujecie, między innymi

#mikrokoksy
  • 15
  • Odpowiedz
@Wina_Segmentacji na masie jem na co mam ochotę, pizza mrożona dosyć często, makro się zgadza. Na redukcji po prostu zmniejszam ilość wegli, reszta tak samo, może więcej białka wpc.
Gdybym miał mieć jakąś rozpisana co do Grama to po tygodniu bym nie wytrzymał pewnie.
  • Odpowiedz
@Hitmonlee: znajdź mi catering, który ma co najmniej 2g białka na kilogram masy ciała, przy tym jakieś 0,5g tłuszczu i jest tak powtarzalny, a nie, że raz mi dadzą 110g białka, a raz 250, bo "liczy się średnia z tygodnia".
Jak chcesz dociąć, to nie ma na rynku "dobrze dobranego"... no chyba, że jesteś jakimś fit influencerem
  • Odpowiedz
@Saprofit: Nie chce mi sie rozpisywac ale te wieksze bardziej ogarniete podaja jadlospis na dana kaloryke i od razu rozpiske makro poszukaj p ofanpage'ach facebookowych. nie spotkalem takiego ktory w dietach sportowych dawal mniej niz 160-170 g bialka przy 3000 kcal .. juz nawet te po dobiciu wpc na wodzie czy odtluszczonym mleku pozwalalyby mi fajnie redukowac z bialkiem na poziomie 2g. Mam wrazenie ze troche zostałeś z tyłu z
  • Odpowiedz
@dantealghieri: naprawdę musiało mi się nudzić, ale sprawdziłem i żaden nie spełnia kryteriów, które bym chciał. Poza tym to wydaje się zbyt oczywiste, bo ŻADEN catering nie będzie ciął kalorii z tłuszczy (do wspomnianych przeze mnie 0,5g/kgmc) specjalnie pod ludzi, którzy się chcą dociąć poniżej 10% bodyfatu. To moze byc dobre dla korposzczurów...
  • Odpowiedz