Wpis z mikrobloga

@GruncleStan: Powiedziałbym, że może kilka ulic wymaga remontu, a kilkanaście jest takich sobie na całe miasto.

Oczywiście nie bronię ślepo ZDITu i HZ, bo mam do nich wiele innych zastrzeżeń, ale napisanie, że 90% dróg nadaje się do remontu, świadczy o tym, że w Łodzi byłeś najwyżej przejazdem pociągiem, a nie autem, albo oglądałeś na street view zdjęcia z 2011 roku.
  • Odpowiedz
@GruncleStan: Spokojnie, przecież wiadomo, że remontować trzeba te drogi które są jeszcze w dobrym stanie. W te rozwalone inwestować nie ma sensu. Księży Młyn, ikona Łodzi a i tymienieckiego i milionowa w stanie całkowitego rozpadu xD Ale lepiej remontować Kościuszki xD
  • Odpowiedz
@epll: Na Mazowiecką się przejedź xD Ja tam pod górę to jadę 20-30km/h. W dół można trochę szybciej bo bardziej zeskakujesz z tego wszystkiego. Ale wspinaczka to dramat.
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Dokładnie. Takie bzdury gadają ludzie, którzy nie byli w Łodzi 10-15 lat temu lub/i tępo powtarzają stereotyp jak brudne MPK. Nie jest idealnie jeszcze, ale poza Legionów to już nie ma wstydu, z reszta będzie robiona w ramach rewitalizacji obszarowej. Już ludzie nie pamiętają Inflanckiej, Tramwajowej, Małachowskiego, Łagiewnickiej, Włókniarzy, Pomorskiej itp. A nie da się wyremontować 2k km ulic w kilka lat.
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś jeździ tylko W-Z, tudzież Włókniarzy to jest ok a to i tak nie wszędzie. Np. Jaracza, Wojska Polskiego, Targowa, Rewolucji, Północna. Wymieniać można długo. Na każdej z wymienionych można uszkodzić zawieszenie. Dla mnie to jest dramat. Co wymianę opon 3 felgi do prostowania.
Pisać, że jest dobrze może też ktoś kto jeździ terenówką. Także pneumatyka i balony to dobry pomysł :) Tutaj nie chodzi o winę tylko fakt, że dobrze
  • Odpowiedz
@michalec @mk_8: struga, maratońska, rewolucji, popiełuszki, pomorska na odcinku od nowoslnej do gdzies ckd. Mniejsze uliczki to praktycznie zawsze jakies ulpey. Duże arterie są ok, ale np. drogi wijazdowe do Łodzi zaraz za znakiem Łódzi są też polepione.
Jest źle, ulice są remontowane ale moim zdaniem za wolno i za mało.
Dobre jest to że obywatelską będą remontować.
  • Odpowiedz
Zgadzam się. Tu nie chodzi o słynne Legionów
Jest tak, że w każdej dzielnicy masz jedna, dwie główne ulice które są spoko, ale jak z jakiejkolwiek z nich skręcisz w bok to jest tragedia. Retkinia, Górna, Śródmieście - jakaś masakra. W żadnym innym dużym mieście w Polsce nie jest aż tak źle. Warszawa, Kraków, Katowice,, Poznań, Toruń i Bydgoszcz (w tych bywam regularniej) to dzień do nocy przy Łodzi
  • Odpowiedz
@GruncleStan: 99 proc jest do remontu bo nawet na takiej Włókniarzy trafia się piękne torowisko z Legionów i cały czar pryska, o studzienkach nie wspominam.
@michalec: Dać się nie da, ale ostatnimi czasami kompletnie nic się nie robi, albo robi jakieś krzywe łatki totalnie jak dla obcego, ogólnie jest dramat na tle innych miast. A MPK się brzydzę jeździć bo syf ale to wina tylko pasażerów. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@michalec: No cóż, Twój wybór ¯\_(ツ)_/¯.
Na szczęście mnie problem parkowania nie dotyczy, ale takie parkowanie wszędzie bym tępił, a słupkowanie i robienie nowych parkingów nie rozwiązuje problemu. Miasto nie jest przystosowane do coraz większego ruchu pojazdów. Jedyne co wg mnie mogło by to poprawić to wprowadzenie darmowego mpk dla osób odprowadzających w nim podatki.
  • Odpowiedz