Wpis z mikrobloga

Jak uszczelnić otwór wentylacyjny ? Mam łazienkę bez okna i przez ścianę rurkę chyba 110 pcv a w niej mały wentylator który włączą się wraz z włączeniem światła. Całość zakończona na zewnątrz takà „fajką” jak poniżej na zdjęciu. Problem w tym ze jest zimno w łazience a jak wybijali ten otwór to dziura nie jest idealnie na rurę tylko dużo szersza. Wystarczy tam pianą podpisać czy inaczej uszczelnić ? #remontujzwykopem #budownictwo #wentylacja
wisniowa211 - Jak uszczelnić otwór wentylacyjny ? Mam łazienkę bez okna i przez ścian...

źródło: comment_1607950217N0fZXTjDYAkAvTDTDlcZry.jpg

Pobierz
  • 22
@n0xx: Masz na myśli tylko ta biala kratkę ? Ona jest tylko przykręcona do ściany i nie jest połączona wcale z ta rurą w środku ściany. Jaka ta kratkę mogę tutaj zastosować ? Co z ta rura w środku ? Tam jest sporo luzu dookoła pomiędzy rurą a murem.
@silentguy: Zakupie teką ale problem leży w tym ze to nie było wiercone na otwór rurki pcv tylko dużo szerzej i tam ucieka ciepło bo jest za duza dziura naokoło rury. Sama pianka jak psikne to będzie ok ?
@silentguy: Regips to są te płyty której się kładzie na ścianie?. Mnie chodzi o to czym wypełnić ta dziurę w ściśnie w środku bo od wewnątrz jest dobra średnica natomiast w środku muru jest duży luz
@wisniowa211: @wisniowa211: aaaa ty chcesz od zewnątrz ? Ja bym skuł ten klej nad rurą do środka wysokoprężną i obrobił jakąś szpachlą odpowiednią na te warunki. Tylko dlatego, że po odkuciu rura może się ruszać i wtedy zaizolujesz wszystko wokół niej a wysokoprężna powinna wypełnić szczeliny. Nie żałuj piany :P
Czyli opiabkować ta szara rurę dookoła między rurą a murem i powinno być ok? Ten wentylator jest tylko włożony w ta rurę (luźno) wiec nie wiem czy kupno tej kratki regulowanej coś pomoze ?
@wisniowa211: Zapianować, zapianować. Moim zdaniem najlepiej było by wyjąć rure, dociąć ile potrzeba, wstawić kolanko z redukcją na wymiar kratki. kratki/wentylatory są różnego Fi więc mógłbyś nawet znaleźć coś mniejszego i po obróbce wewnątrz mógłbyś ją ładnie przykryć.
A jak mieszkanie nie jest twoje i tylko wynajmujesz to piana wokół rury, wentylator postaw na czymś(steropian łatwo dotniesz, że go zaklinujesz sztywno) zapianuj wentylator.