Wpis z mikrobloga

Jestem ciekawy waszego zdania. #cdprojekt kasy z #wiedzmin ma coraz mniej, #cyberpunk2077 okazał się w najlepszym wypadku mocnym średniakiem a jest to jedyny projekt nad którym pracowali 8 ostatnich lat. Sprzedali dużo gier w preorderze i to uratowało ich wyniki finansowe. Akcje w pare dni poleciały redom prawie o 40% i tak się zastanawiam co dalej z kursem. Większość ludzi zajmuje długą pozycję ale o ile cdprojekt nie ogłosi ze mają wiedźmina 4, który jest na ukończeniu to cyberpunk raczej nie będzie zbyt dobrze zarabiał do ukończenia kolejnej gry. Również opinia i zaufanie do firmy poleciały i ciężko im będzie powtórzyć preorderowy sukces. Ponawiam pytanie. Jak myślicie - co dalej z kursem #gielda
Pobierz Artic - Jestem ciekawy waszego zdania. #cdprojekt kasy z #wiedzmin ma coraz mniej, #c...
źródło: comment_1607933889ms7ljBRsyVvu0WNttFHWJK.jpg
  • 13
Sam nie raz się zastanawiam i zawsze dochodzę do wniosku, że jest to wróżenie z fusów.

Wszyscy wiemy, że fundamentalnie spółka jest za droga. Niemniej jednak wiemy również, że jest to tzw. spółka typu "growth" i przy odniesieniu wskaźników do innych firm tego typu, można by stwierdzić, że jest jednak tania. Biorąc jednak pod uwagę to co wyżej napisałeś (z czym się zgadzam), ciężko będzie im teraz generować jakąś dużą sprzedaż. Słaba
@Artic: jeżeli zachowają się tak jak zapowiedzieli i zachowywali się dotychczas - naprawią grę, dostarczą bezpłatnie nowy kontent, zadbają o to, żeby wersje next genowe wyszły wychuchane, jestem spokojny raczej o dalsze przychody ze sprzedaży gry. Co do wyceny, obawiam się, że mimo wszystko inwestorzy tego nie zapomną i sentyment się skończył na tej spółce.
@Artic: na przystanku dzisiaj słyszałem jak dwóch gości gadało, że pracują dla CDR. I cyber nie wypalił bo robili po godzinach. A tak naprawdę to kończyli Wiedźmina 4 i zaczynali Wiedźmina 5. Info ma być wkrótce .. cyber to była zasłona dymna jedynie.
@niejestemjutuberem: wszystko fajnie ale bedzie już po swiętach i tak jak napisales, inwestorzy już drugi raz nie dadza sie nabrać i nawet Keeanu im nie pomoże. Zeby nadrobic zaufanie musza wypusic kolejna gre ktora wszystkich zaskoczy tak jak zaskoczyl w3.
dużo teraz zależy od dalszej komunikacji marketingowej, póki co robią to dobrze - mam na myśli zwroty i przyznanie się do błędu. Społeczność graczy jest mimo wszystko specyficzna, nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że w marcu cdp spowtorem będzie ukochanym sprawiedliwym wśród devów i za tym pójdzie fala chciwych inwestorów i cyk, powrót na stare poziomy. jako inwestor liczę na to... :P