Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 663
Wybaczcie za chwilową przerwę - najwyższa pora na trzeci wpis na tagu #rzadkiegry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją drogą zapraszam do obserwowania go, jeśli interesują was rzadkie wydania gier z mojej kolekcji.

-------------------------------------

3. Fallout 3 Limited Edition

Tym razem mam do pokazania limitowaną edycję Fallouta 3, która była dostępna tylko w Wielkiej Brytanii w sieci sklepów GAME w 2008 roku. W środku jest figurka żołnierza Bractwa Stali, sama gra i tak dalej. Mój egzemplarz oczywiście nigdy nie był odfoliowany. Aktualnie na eBayu nie udało mi się znaleźć żadnej nówki, a na Allegro tym bardziej. Ceny używanych egzemplarzy oscylują w granicach 400 - 1000 zł.

Ile jest wart ten przedmiot?

Półtora roku temu miałem dwie sztuki tego wydania. Jedno sprzedałem błyskawicznie za 1200 złotych, mimo że na przodzie plastik zakrywający figurkę był był mocno przedziurawiony. Chętnych było naprawdę wielu. Obecnie szacuję, że odpowiednia osoba ze spokojem zapłaciłaby nawet 1700-1800 złotych za egzemplarz w takim stanie jak mój (bez żadnych dużych dziur).

Ile za niego zapłaciłem i jak go zdobyłem?

Przeglądając oferty mało znanych sklepów, natknąłem się na jeden mający swoją siedzibę w Krakowie. Jakimś cudem mieli na sprzedaż dwa egzemplarze tej limitki, po 200 złotych sztuka. Bez chwili namysłu kupiłem obie, a nawet utargiwałem darmową dostawę kurierem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak zawsze - jeśli macie jakieś pytania to śmiało zadawajcie je w komentarzach.

#gry #grypc #ps4 #ps5 #xboxone #xone #xboxseriesx #playstation #xbox #pcmasterrace #xbox360 #ps3 #playstation3 #fallout #fallout3
kacper3355 - Wybaczcie za chwilową przerwę - najwyższa pora na trzeci wpis na tagu #r...

źródło: comment_1607883456d0FNPPj7R2NiMZVNter8Ev.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@kacper3355: dopisuj proszę info o tym kiedy kupiłeś bądź zdobyłeś te rzeczy, ciekawi mnie ile czasu poszczególne przedmioty są w twojej kolekcji i jak zwiększa się ich wartość. Dzięki :)
No i plusik oczywiście leci :) miłego

Edit: gdybyś znał wartość z premiery i też ja dopisywał to już byłby całkiem Kozak :D
  • Odpowiedz
@kacper3355: kurde fajna sprawa. Kiedyś pracowałem przy planszówkach. Kupowałem je mega tanio i jak kończył się nakład sprzedawałem za 2-3 krotność niektóre tytułu. Wyszło raczej przypadkowo, ale jak znasz temat to możesz na tym całkiem sporo dodatkowego hajsu robić. Podobnie z Lego :D Propsy za takie hobby! tag daję do obserwowanych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kacper3355: Co ciekawe sama gra jest stosunkowo tania na PS3. Jeszcze ciekawsze jest to, że wersja PL jest teraz około dwukrotnie droższa od ENG. Tak, ta wersja, w której zapomnieli przetłumaczyć trofea pan, i do tej pory ich nie dodali xD
  • Odpowiedz
@kacper3355: Eh pamietam jak z 10 lat temu w Empiku była ta edycja z pipboyem co mu się główka ruszała i z tym pudełkiem metalowym za 80zl... w promce ze 160, pojechałem na drugi dzień bo nie miałem jak kupić i już jej nie było... eh
2. Znowu w Empiku ale w innym była kolekcjonerka god of war 3 ta z puszka pandory za 120zl... wróciłem po 3h i jej nie
  • Odpowiedz
@kacper3355 fallout 3 kolrkcjonerka to fajny bibelot, figurka też niczego sobie, ale gdybyś miał 1 lub 2 w jakimś kolekcjonerskim wydaniu (nawet nie wiem czy takowe byly) to wtedy by mi kopara opadła. Najlepsze fallouty to były pierwsze dwa, dalej to już spin-offy w tym samym Uniwersum ;)
Ed: aha, no i wołaj
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: bez przesady, złożył ofertę, a sprzedawca ją przyjął. Sklep ocenił wartość kolekcjonerki na 200 zł, przykładowo dla mnie warta jest 0 zł, a dla kogoś innego 2000. Gdyby jakiś sklep wystawił kolekcjonerki Cyberpunka po 100 zł to jak rozumiem napisałbyś do nich maila i próbował przekonać, że to za tanio? :)
  • Odpowiedz
@generator_beki nie informować o czyjejś stracie to jedno, ale jeszcze więcej żydzić, wiedząc, że zarabia się kupię kasy na czyjejś niewiedzy, to jak wspomniałem, człowiek #!$%@?.

Zależy kto sprzedaje, jeśli osoba prywatna to jak najbardziej mógłbym poinformować sprzedawcę o prawdziwej wartości. Sklepu już mniej szkoda, ale na pewno bym się nie targował.
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: z jednej strony masz rację, ale nigdy nie wiadomo czy znajdzie się chętny za większą kasę :) trochę śledzę rynek kolekcjonerek i często widzę taki "super okazje" kupione po taniości jak wiszą po pół roku bo okazuje się, że jednak nie ma na nie kupca.
No i w sumie nikt nie wspomni, że na nabycie wiedzy co ile kosztuje trzeba poświęcić mnóstwo czasu. Większość nawet nie wiedziała o istnieniu takiej
  • Odpowiedz