Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adams_GA: @balbezaur: Ma jak najbardziej sens, chociazby ze wzgledu na uproszczona procedure i minimalne koszty. Plus jesli pozwany zdaje sobie sprawe, ze i tak nic nie ugra to bez sensu jest wnosic sprzeciw i generowac kolejne koszta.
Zlozylem pozew w czerwcu, w sierpniu mialem wydany wyrok i w ciagu miesiaca kase za zalegla fakture na koncie. A tak od roku bujalem sie z kolejnymi wezwaniami do zaplaty.
  • Odpowiedz
Ma jak najbardziej sens, chociazby ze wzgledu na uproszczona procedure i minimalne koszty.


@bojesiewody: uproszczona procedura tak bardzo, że żeby wypełnić ten pozew nie tylko trzeba mieć wiedzę prawniczą, ale dodatkowo komputer z NASA.

Minimalne koszty? Przy większości mniejszych spraw opłata wyjdzie tyle samo co w zwykłym sądzie - 30
  • Odpowiedz
@Adams_GA: @bojesiewody: piszę odwołanie o nieprzyznaniu stypendium rektora do uczelnianej komisji
Spodziewam się że uczelnia oddali moje odwołanie i nadal nie będzie mi chciała przyznać stypendium. Jednak będzie to sprzeczne z ich regulaminem w którym maja lukę i nie chcą mnie do tej luki zakwalifikować.

I wiem ze wtedy pozostaje tylko sprawa do sądu. Myślę nad e- sądem. Dlatego pytam o opinię. Dziękuję ;)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@balbezaur: To raczej srednio sie nadaje. Do esadu zwykle ida rzeczy oczywiste, typu wlasnie niezaplacone fv.

@Adams_GA: Nie mam wiedzy prawniczej ani komputera NASA, a udalo mi sie w pol godziny zlozyc pozew siedzac w domu przy kawie. Nie uwazam, zeby to bylo jakies superidealne rozwiazanie, ale jako takie mocniejsze wezwanie do zaplaty sprawuje sie niezle.
  • Odpowiedz
czy ktoś z was korzystał z e-sądu?

Jaka jest szybkość wydawanych wyroków?


@balbezaur: korzystałem, nie polecam. Złożyłem pozew gdzieś w kwietniu tego roku, dostałem nakaz, pozwany od nakazu się odwołał (pisząc totalnie bzdury) - jak się okazało dla E-SĄDU nie jest ważne co napisał w odwołaniu, ważne że w ogóle się odwołał, uchylili nakaz zapłaty, złożyłem skargę - na której rozpatrzenie mieli 3 miesiące czasu. Po prawie 4 miesiącach uchylili moją skargę ponieważ POZWANY SKUTECZNIE SIĘ ODWOŁAŁ OD NAKAZU.
  • Odpowiedz