Wpis z mikrobloga

Chce sobie zupgradowac kompa zloma kloca. Mam plyte pod lga775 ga-ep35c-ds3r. Obecnie proc quad 9300. Chcialbym lepszy, ale ciezko dorwac extreme, latwiej Xeony modowane pod lga775, ale nie wiem jak sobie radza z grami, a sa jeszcze 9650. Mam 2 sloty pod ddr3 1333Mhz, narazie 4GB, ale chcialbym 8GB (2 kosci po 4GB). Grafa siedzi hd 5750 1GB ddr5. Chcialbym minimum 2GB ddr5. Oprocz wywalenia kompa na zlom/smietnik, to biore po 100cbln od kazdego i skucham panstwa ;) #retropc #retrogaming #lga775 #pcmasterrace XD
  • 18
@winsxspl nie rozmawiamy o budzecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) chce zebrac najlepsze opcje i wtedy zdecydowac co :) oczywiscie w gre wchodzi tez SSD na system, mysle, ze 128GB wystarczy :)
@Dymass: jeśli coś pakować w ten sprzęt to tylko ram wymienic na 2x4GB i ssd, ewentualnie grafika pokroju gtx750ti/1050. nic więcej, możesz kręcić procka trochę jeszcze. moim zdaniem już nie opłaca się schodzić poniżej 1155 obecnie, nawet przy budżetowym sprzęcie
@Dymass: kości ddr2 4gb to kosmiczne ceny + mała kompatybilność. Xeony 771 to praktycznie te same procesory co quady (lepszy wafel, niższe napięcia). Wydajnościowo jest od groma filmików na yt (X5450 gaming) itp. Gra nie warta świeczki zwłaszcza że chyba nawet te procesory poszły do góry ostatnio. Wystawiłem ostatnio X5450 i za 70zl +wysyłkę miałem od razu chętnego gdzie na olx wystawione i5 3350p za 65zl było też...
@Pawlosek: płyta ma 4xddr2 i 2xddr3, więc w razie upgrade na sandy/ivy/haswell ma już pamięć z głowy
btw wyhaczyłem w tamtym roku xeona x3220 (q6600) za 17 zł, trzeba dużo śledzić allegro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@winsxspl czyli w pierwszej kolejnosci ram i ssd. Q9300 bardzo slabo sie kreca, ale sa wydajne. Dzis odpalilem.sobie starctaft 2 na ultra i zaciesz mialem jak dzieciak XD ja lubie stare gry i chcialbym zobaczyc co oferowaly ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dymass fakt, Quady 9xxx kręciły się gorzej od 6xxx. To znaczy nie gorzej, ale trudniej, o. 65nm ma jednak przewagę temperaturową, mi po OC w/w Xeona ciężko było go utrzymać w rozsądnych temperaturach dopóki nie kupiłem coolera. Ale 600 MHz dał bez ale :p
ga-ep35c-ds3r.


@Dymass: Ta płyta obsługuje max 4GB DDR3 albo 8GB DDR2

Obsługa do 4GB pamięci DDR3 przez 2 złącza DIMM

Obsługa do 8GB pamięci Dual Channel przez 4 złącza DIMM
Xeony modowane pod lga775, ale nie wiem jak sobie radza z grami


@Dymass: ja w GTA:V grałem na najwyzszych detalach z 70-80 fpsami i xenon x5460 mial jakies 60% obciazenia, bottleneckowala mnie karta graficzna ktora miala 100% wiec nie wiem ile daloby sie wycisnac. wiem ze gta:v to nie jest jakos super wymagajaca gra ale tylko w nią grałem xD