Wpis z mikrobloga

Mirki jaką usługe poczty mailowej polecicie, bo mam stare konto na wp i w końcu muszę się zabrać za zalożenie czegoś gdzie indziej i przeniesienie wszystkich kont na inny mail na tym wp to codziennie po 50 maili dostaje ze spamem i najlepiej coś innego niz gmail. Fajnie byłoby żeby od razu mieć apke do poczty i żeby dobry filtr antyspamowy był
#yahoo #email #outlook #informatyka
  • 13
@danek_: wszystkie maile w outlooku mi lądują w spamie - nawet jak dodam żeby tam nie lądowały. Gmail w tej sprawie działa u mnie zdecydowanie lepiej.
przeniesienie wszystkich kont na inny mail

@danek_: Odradzam całkowite usuwanie "starej" skrzynki e-mail, bo może się zdarzyć, że o jakimś koncie zapomniałeś teraz, a przypomnisz sobie za miesiąc, rok albo kilka lat i nie będzie możliwości "odzyskania" adresu.
Lepiej dodać to konto jako zewnętrzne i importować z niego wiadomości do "nowej" skrzynki. Aby uniknąć spamu mógłbyś utworzyć np. regułę filtrującą wiadomości przenoszącą domyślnie wszystkie wiadomości z tej "starej" skrzynki do kosza.,
@mp107: nien o od razu nie będe kasować ale muszę przenosić wszystkie konta jakie pamiętam a jest sporo że sie nawet o nich nie pamięta jak na tym wp 3 dni nie wjde na poczte i potrafi byc po 200 maili
nien o od razu nie będe kasować ale muszę przenosić wszystkie konta jakie pamiętam

@danek_: O tym mówię. Że nawet jeśli poprzenosisz wszystkie konta (o których w danej chwili pamiętasz), to odradzam całkowite usuwanie skrzynki e-mail kiedykolwiek, na wypadek tego, jakby Ci się w przyszłości "przypomniało" o ważnym koncie. Bo skrzynki po usunięciu się nie odzyska - większość dostawców usługi skrzynki e-mail blokuje ponowne użycie tego samego adresu właśnie na
@mp107: no wiem sprawdzałem na tej stronie i oczywiscie pokazuje tam tylko morele od czasu ich wycieku mam ten spam zresztą nie tylko ja bo większośc osób
@danek_: Mój adres też wyciekł (w sumie w 11 wyciekach według HaveIBeenPwned) i też "cierpi" od spamu. Niestety raczej nie podpowiem konkretnie skrzynki, bo od około roku sam mam swój serwer pocztowy, który uruchomiłem też m.in. ze względu na irytację spamem.
Słyszałem, że GMail ma dobre filtry spamu, o ile jesteś w stanie pogodzić się z analizą treści przesyłanych e-maili pod kątem rozpoznania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam. Sam