Wpis z mikrobloga

#programowanie

Cześć wykopki,

Z racji tej, że mam teraz bardzo dużo wolnego czasu chciałbym zacząć swoją przygodę z programowaniem. Co polecacie dla kompletnie początkującej osoby? Szkoda mi czasu tracić na bezproduktywne granie i chciałbym ten czas wykorzystać do nauki.
  • 4
@Tien: dowolna strona zeby zrozumiec podstawy javy czy c# a pozniej funkcje, klasy, obiekty, metody, polimorfizm, dziedziczenie, interfejsy, klasy wirtualne, podstawy sqla

i jestes gotowy zeby ze zrozumieniem uczyc sie jakis frameworkow ktore akurat sa w ofertach pracy :P

duzo ludzi robi to od konca a potem nie rozumieja co pisza, co widza na ekranie itp byle sie dalo wyklikac myszko z jakiegos gotowca a jak nie to rozkladaja rece
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tien: ja polecam Kotlina. Z materiałów do nauki to oficjalna dokumentacja (jest świetna) oraz Kotlin Koans - wtyczka do IntelliJ (program, w którym tworzysz i uruchamiasz kod źródłowy)

Jeśli chodzi o podstawy programowania jako takie (co to jest funkcja, pętla, klasa, zmienna...) to w zasadzie cokolwiek czego przerobienie nie zajmie dłużej niż tydzień będzie ok - najłatwiej będzie pewnie kupić za parę $ jakiś kurs na jednej z platform do nauki
@Tien: Najlepiej dowiedz cię co cię kręci. Czy bazy danych, czy strony, czy może aplikacje mobilnego itd. Najgorzej pchać się w technologię z której nawet nie ma się frajdy. A jak będziesz robił to co lubisz to łatwo się uczyć i rozwijać w tym