Wpis z mikrobloga

#wykopefekt #transport #windykacja

Wykonywałem transport dla nowopowstałej firmy, która zajmuje się sprzedażą używanego sprzętu komputerowego.
Przywieźliśmy im 10 palet sprzętu z licytacji komorniczej z Holandii.
Umówiona była przedpłata, ale kilka dni z rzędu ciągle było "coś" i "za chwilę".
Sprzęt dojechał, rozładowali i obiecali, że zapłacą w tym samym dniu.
Po 11 dniach od rozładunku dostaliśmy pismo reklamacyjne, że sprzęt został uszkodzony podczas transportu i dołączona została nota obciążeniowa w wysokości ~10k pln

Prześwietliłem tego "przedsiębiorcę" i widzę, że prowadzi kilka innych podmiotów, gdzie też są opinie, że to nieuczciwa firma itd.

Idziemy z tym do sądu, a w międzyczasie zastanawiam się w jaki sposób im utrudnić działanie, aby nikt inny nie wpadł w tą pułapkę.

Co myślicie, aby zmobilizować siły i na wizytówce Google wystawić im serię pojedynczych gwiazdek? Ja już to uczyniłem i to jest pierwsza ich opinia w Google.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Emil_L: lol, nie na umówionej przedpłaty nie ma towaru.... już po tym było widać, że to nierzetelny kontrahent i ma w dupie wszelkie umowy i uzgodnienia
  • Odpowiedz
@ptasiek2: Racja, ale w ferworze pracy nie zawsze jest się w stanie poświęcić, aby dopilnować tego typu problemów. Wyglądało wszystko w porządku i nie było podstaw, aby nie ufać.
  • Odpowiedz
@Emil_L: ajj toś z----ł. W cmr było coś napisane, uszkodzony towar?
Może gnojek zamówił elektrośmieci do recyklingu.
Generalnie takie sytuacje jedziesz na jakiś magazyn, zrzucasz, jak zapłacą to mówisz im gdzie jest towar i upoważniasz do odbioru
  • Odpowiedz
@Emil_L: Stary, to jest podstawowy problem. Nie ma zapłaty, nie ma towaru. Teraz to tylko sąd pozostał, bo na pewno nie trafiłeś na takiego co pójdzie na szybką sprawę. Powodzenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@smway: To była ukartowana akcja, teraz to widzę. No nic, dojadę go jak potrafię w necie, aby ostrzec innych i chętnie zobaczę jak tego typu sprawa wygląda w sądzie.
  • Odpowiedz
@Emil_L byłbym ostrożny z opiniami w internecie, sa na to paragrafy, a jak nie udowodnisz swoich racji w sadzie to jeszcze pomowienie ci doliczy.

Fakt jest taki ze nauczka powinna byc, ale w sposób adekwatny i z rewanżem.

Osobiscie prześwietlił bym co zamawiaja i tak samo na przedplate bez zaplaty cos zamowic xD
  • Odpowiedz