Wpis z mikrobloga

Odpaliłem sobie z ciekawości materiał @ArseneWengerTheAnimatedSeries (czy też "Nie Wiem, Ale Się Dowiem) i od razu uwagę przykuły komentarze.

Całkowicie zgadzam się ze stwierdzeniem, że istnieją normy społeczne, przez które mężczyźni cierpią. Nie zgadzam się niemniej z tym, by jedynie mężczyźni byli ofiarami. Nie znoszę, gdy jakiś duży problem zostaje całkowicie zwalony na jakąś grupę czy też zjawisko, po czym nie postępuje się w ogóle w kierunku jego negowania.

Bo nawet jeśli intencje autora były dobre (a zakładam, że są, bo kanał szanuję), tak u wielu osób takiego typu podejście jedynie zasila mizoginię utworzoną w wypadku zderzenia się zdarzeń osobistych i manipulowanych treści. Bo nie, kobiety nie mają lepiej w każdym względzie.

Normy społeczne są złe dla wszystkich. Mężczyzna musi być silny, nie może okazywać słabości, powinien zawsze pracować lub się rozwijać. Kobieta za to musi zawsze dobrze wyglądać (serio, jak często na wykopie nabija się z grubych facetów, a jak często z grubych bab?), najlepiej żeby miała dzieciaka, a przy okazji nie powinna robić masy rzeczy "niekobiecych". Jeśli po prostu się powie, że X jest winą Y i tyle, to kompletnie nic się nie zmieni. Pamiętacie chyba przecież modę na zrzucanie winy na gry komputerowe? A wcześniej na telewizję, gry RPG...

Z chęcią zobaczyłbym materiał, który podszedłby do problemu w sposób bardziej całościowy, gdyż moim zdaniem takie podejście powoduje niestety okrutne dolegliwości jak tworzenie chochołów, nienawiść do konkretnych grup i dezinformację (wszystkie zawarte w poniższym zdjęciu).

A, i wiele feministek uważa patriarchat (czyli też normy społeczne) jako źródło problemów, które są często wymieniane jako przykłady dyskryminacji mężczyzn. Ale kto by wtedy był obarczony winą, co?

Przy okazji YouTube demonetyzuje również filmiki "lewicowe" o tematyce np.: LGBT, więc "lewacki serwis" i inne "żydowskie machlojki" możecie sobie sami wiece co i gdzie.

Z chęcią bym podyskutował w komentarzach, jeśli ktoś ma czas i ochotę.

#feminizm #neuropa #dyskryminacjamezczyzn #dyskryminacjakobiet #pieklokobiet #pieklomezczyzn
Pobierz
źródło: comment_1607658369FjPaFS5iZGRGhApBFRXGTh.jpg
  • 14
A, i wiele feministek uważa patriarchat (czyli też normy społeczne) jako źródło problemów, które są często wymieniane jako przykłady dyskryminacji mężczyzn. Ale kto by wtedy był obarczony winą, co?


@mastergame1311: Ja osobiście staram się unikać definiowania dyskryminacji w kwestiach nieobiektywnych, w których mogą być inne zależności, które właśnie powodują dany stan. Aby rozjaśnić o czym w zasadzie mówię, to wymienię kilka przykładów: dłuższe wyroki za te same przestępstwa, inne płace na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GordonL:

Czy jakikolwiek ruch walczący z dyskryminacja mężczyzn martwi się o kobiety

Tak, wszystkie ruchy walczące z alienacją rodzicielską "martwią" się o kobiety, które również dotyka ten problem.

raczej ciagle je atakuje i robi z tego wojnę płci?

Bo "organizacje kobiet" nie uznają mężczyzn za wrogów, oczywiscie tak nie jest.
@Reretos: O ile dobrze pamiętam, to cennik męsko/damski opiera się na gęstości włosów i mężczyzna z długą fryzurą płaci damskie stawki. Faktycznie, nazewnictwo mylące jeśli tak to wszędzie funkcjonuje.

Przypomina mi to też ogłoszenia "szukam sprzedawczyni / pracowniczki" co też jest, o ile dobrze wiem, nieszczególnie legalne, bo jeśli praca nie wymaga konkretnej płci, to nie powinno być takiego rozróżnienia. Ponownie, normy społeczne - zakłada się, że kobieta będzie lepsza na
O ile dobrze pamiętam, to cennik męsko/damski opiera się na gęstości włosów i mężczyzna z długą fryzurą płaci damskie stawki.


@mastergame1311: Faktycznie tak to miało wyglądać i teraz płacę damską stawkę, ale prawdopodobnie nadal istnieją fryzjerzy gdzie płaci się inaczej. Przykład trochę na siłę, bo tak jak pisałem, no nie widzę tych przykładów dyskryminacji kobiet.
Co do ogłoszeń, możesz sobie zobaczyć np. na oferty mieszkań studenckich. Wiele ofert jest tylko dla
@GordonL: Nie uważam, że feministki powinny walczyć z dyskryminacją mężczyzn, choć rzeczywiście uwiarygodniłoby to je. Po prostu odpieram twierdzenie op'a o rzekomej kwestii feministek.
@mastergame1311: Będzie w styczniu materiał o dyskryminacji kobiet jakby co, tak samo jak stworzyłem materiał o mizoginii i później o mizoandrii.
Wiem, że sugerujesz, że to bańka informacyjna ale warto zwrócić uwagę: tworzę filmy skrajnie lewicowe (Dlaczego Finowie są najszczęśliwsi na świecie?) i skrajnie prawicowe (Anarchoegoizm), kanał jest apolityczny i dzielę się tematami interesującymi, nie moimi poglądami. (:
@ArseneWengerTheAnimatedSeries: I bardzo się z tego powodu cieszę. Po prostu smuci mnie to, że wiele osób szuka jedynie rzeczy, które potwierdzają ich poglądy, więc twój materiał może być niestety stosowany przez niekoniecznie empatyczne jednostki. W żadnym wypadku sytuacja ta nie jest twoją winą, a podejściem ludzi do informacji ogólnie.
@mastergame1311: Każdy jest w jakimś stopniu dyskryminowany, bo to wynika z różnic biologicznych. Próby zmiany społeczeństwa, to próby zmiany stanu naturalnego. Nawet jeśli zdejmiemy pewne rzeczy z dyskursu publicznego i tak będą się pojawiać na poziomie jednostkowym. Dlatego wszelkie feminizmy i manosfery uważam za ugrupowania szukające sfrustrowanych jednostek poszukujących identyfikacji (choć dwie pierwsze fale feminizmu to akurat rigcz).

Życie to dżungla, dostosuj się albo giń, niestety ( ͡° ͜ʖ