Wpis z mikrobloga

Też tak macie, że bardzo szybko tracicie motywację? Za co się nie wezmę np. ćwiczenia lub nauka języka obcego to utrzymuje w tym regularność około dwóch tygodni a później jest już coraz gorzej i nie odczuwam z tego przyjemności. Jedyne do czego teraz jestem zmotywowana to nauka tańca bo mam z góry narzucone dni i godziny lekcji.

Jak się motywujecie? Są na to jakieś sposoby?
Nie chcę mi się co chwila szukać nowych zainteresowań i zaczynać rzeczy od nowa a przez tę pandemię zdecydowanie częściej odczuwam nudę :(

#nauka #motywacja
  • 3
mordo tu nie kwestia motywacji a samodyscypliny, którą można naprawdę rozwinąć, zacznij od zrobienia kalendarza na postanowienia i zaznaczania w nim czy się udało czy nie, nawet jeśli się nie udaje przez 2 tygodnie codziennie zaznaczaj, w jakiejś metaanalizie slędzącej różne techniki dotyczące wytrwania w postanowieniu jego codzienne śledzenie okazało się najskuteczniejsze, ogólnie na temat samodyscypliny fajne materiały znajdziesz na kanale rozwojowiec, mają też niezły kurs w tym temacie ale to pinionców
@ooooooo: parę miesięcy temu zawziąłem się na pisanie bezwzrokowe. Już miałem ze dwa nieudane hurra podejścia do tematu więc tym razem zrobiłem inaczej. Codziennie mała dawka 15 min czy chcę czy nie chcę ale muszę. No i udało się znakomicie, ten tekst też napisałem w miarę szybko bez patrzenia na klawiaturę :-).