Wpis z mikrobloga

#rower #szosa #triban
Siemanko, rowerowe świry!
Właśnie zakupiłem Tribana RC500 w Decu, który docelowo ma mi służyć do dojazdów do pracy, pośmigania po leśnych ścieżkach i polnych drogach, i tak się zastanawiam nad szerszym ogumieniem. Producent podaje, że maksymalnie wejdzie opona 700x36c, ale widziałem opinie, że można założyć nawet 700x38c. Jakie są Wasze doświadczenia i na co zwrócić uwagę przy wyborze opon?
  • 7
  • Odpowiedz
Producent podaje, że maksymalnie wejdzie opona 700x36c, ale widziałem opinie, że można założyć nawet 700x38c.


@PanRambo: Producent uwzględnił prześwit na błoto i mogące się z nim zabrać kamienie i patyki. Jeśli masz fetysz związany z pielęgniarkami, to śmiało zakładaj 38c i szersze.

Jakie są Wasze doświadczenia i na co zwrócić uwagę przy wyborze opon?


Na jakość? Tanie są wykonane ze słabej mieszanki na nędznym oplocie. Bieżnik dobierz sobie do dróg, jakimi
  • Odpowiedz
Jakie są Wasze doświadczenia i na co zwrócić uwagę przy wyborze opon?


@PanRambo: Przede wszystkim, czy wejdą na koła i będziesz w stanie je założyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@guru8: fucktycznie widziałem, jak niektórzy użytkownicy pisali, że założyć oponę na te koła jest wręcz niemożliwe, ale ja łudzę się, że mój egzemplarz będzie wyjątkowy xD
  • Odpowiedz
@lukaszzz: do jazdy w lekkim terenie też? w mojej Rose przejeździłem cały sezon na oponach 25 mm rozbitych do 26 mm i przy ciśnieniu 6-6,5 bara było mało wygodnie nawet po bruku... Stąd pojawił się pomysł na drugi rower codzienny i "do zadań specjalnych", gdzie wejdzie dużo większa opona, bo do wyżej wymienionej większa się nie zmieści...
  • Odpowiedz