Wpis z mikrobloga

#lenovo #thinkpad #karma #laptopy

Jestem geniuszem zła. Ale tylko jeśli ktoś na to zasłuży. CO SIE #!$%@?ŁO xD

Jakieś 3 lata temu wujek poprosił mnie abym znalazł jakieś laptopy dla jego dzieci. Córka starsza, szła na studia młodszy jakaś podbaza, taki psudoznawca.

No to mu mówię jak jest, że jak chce w miarę tanio to moge mu jakieś poleasingowe znaleźć. Fajne sprzęty np thinkpady których używam od lat i będzie toto działać dobrze. Córka mówi że ok, nawet się zdziwiłem że jej się ten pomysł spodobał bo dziewczyny raczej nie lubią tych komputerów. A młody że on takich starych złomów nie chce. On upatrzył della w media expert.

No to #!$%@?, nie będę uszczęśliwiał ludzi na siłę. Znalazłem pięknego thinkpada t440s w ładnym stanie, zainstalowałem system, poinstalowalem sterowniki. W kwestię zakupu della się nie mieszałem. Ojciec stwierdził że jak chce to niech ma nowy, 2k nie takie straszne pieniądze. Thinkpad kosztował 1300 chyba.

Mijają 3 lata. Dzwoni wujek czy bym nie wpadł po drodze do niego bo ma sprawę. Podjechałem, czy bym nie popatrzył na kompa jego córki bo gdzieśtam wolno działa. Patrze, 2gb na dysku wolnego. Windows Update woła o miejsce. Standard. Stan wizualny kompa w sumie taki jak go kupiłem, cudo. Córka mówi że moge dysk wyczyścić i zainstalować od nowa bo zdjęcia ma na dysku zewnętrznym.

Pytam jak tam ten drugi, Młody się odzywa że jakis felerny ten jego dell, robił parę miesięcy temu reinstalke i dalej słabo działa. Patrzę a to jakiś gówno celeron, zawiasy ledwo zipią, 2 przycisków nie ma, obudowa pęknięta.

Gadka szmatka, mówię że thinkpada wezmę, przeinstaluję windowsa i będzie jak nowy. Młody się drze kiedy on dostanie nowego kompa, ojciec mówi że jak będzie wymieniał to oba, czyli jak thinkpad przestanie działać to on też nowego dostanie.

Zgadnijcie kto zrobi piękny reinstall i optymalizację systemu - no ja xD
Zgadnijcie kto wyczyści chłodzenie i położy nową pastę - też ja xD
Zgadnijcie kto właśnie zamawia na allegro dodatkowe 4gb ram żeby komp działał jeszcze jak petarda jak najdłużej - no też ja xDD

Zgadnijcie kto nie dostanie nowego kompa do #!$%@? 2025 roku - no Gówniak co mi thinkpady obraża xDDD
  • 104