Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 327)

Czas aby ▸ #zlotaeravhs wzbogaciła się o jakąś przebojową komedię...
A więc oto prawdziwy hit wypożyczalni kaset video Roku Pańskiego 1994, produkcja samego Mela Brooksa...

"Robin Hood - faceci w rajtuzach".
(Robin Hood: Men in Tights, 1993)

Treść pewnie każdy zna, ale może choć jedna osoba będzie potrzebowała opisu...

Każda legenda na swój koniec.

Komedia Mela Brooksa odziera z tajemnicy postać najsłynniejszego złodzieja Anglii - Robin Hooda - faceta w rajtuzach i jego wesołych kompanów, którzy panoszą się po lesie Sherwood zakłócając spokój ludzi i zwierząt.

Odrzuciwszy należne im tytuły i krępujące swobodę ruchów spodnie Robin i jego krzepcy towarzysze stają do walki z niemiłościwe im panującym księciem Janem.

Robin pragnie bowiem zdobyć klucz do serca pięknej Marion... i do jej pasa cnoty.


Cóż można napisać o filmie?
W swoich czasach był przebojem, pozycją na zapisy.
Zwariowana parodia znanej historii, z genderowymi bohaterami w rajtuzach oraz Afroamerykańskimi postaciami w tle (zaraz, to chyba ze 20 lat zbyt wcześnie na taką filmową politykę poprawności? :P ).
W każdym bądź razie było dobrze, a jak jest teraz?
Może ktoś się wypowie w komentarzach...?

Zwiastun PL z oryginalnego VHS-a.
Strona Filmweb. Film on-line : lektor, 1080p.

Poprzedni film - komiksowa komedia postapo -
"Tank Girl - Odlotowa dziewczyna".


Dawniejsze wpisy ➛ #zlotaeravhs .
Lub ich opcja graficzna https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#parodia #komedia #ogladajzwykopem

Montago - (Wpis nr 327)

Czas aby ▸ #zlotaeravhs ◂ wzbogaciła się o jakąś przebojow...

źródło: comment_1607527363kuRB7ZkU7mdNita5yAMu7e.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fishmaker:
Własnie taki dawny plakat tu wrzuciłem, bo współczesna edycja DVD ma tytuł umieszczony na górze grafiki.

Pewnie że pamiętasz, bo każda licząca się wypożyczalnia prezentowała go na pierwszoplanowym miejscu. :)
A że premiera kasety była w lipcu, to i młodzieży było sporo...
U nas plakat był umieszczony na stojaku wystawianym przed wypożyczalnię, tak żeby nawet kierowcy z jadących samochodów mogli go zobaczyć ( ͡~ ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Maglite:
Wygląda że tu większość to "starzy ludzie"...
()
Humor fajny, ale nie głupawy, więc można powiedzieć że całkowicie spełnił swoją funkcję ;)
Jak sobie przypominam, to chyba wtedy z dwa razy pod rząd kasetę obejrzałem...
  • Odpowiedz
@Montago: No niestety, czas nie jest łaskawy dla nikogo :(
A propos Robina z Sherwood...aktor grający Małego Johna, zagrał też rolę więźnia w moim ulubionym filmie SF, "Obcy3" . ( ͡° ͜ʖ ͡°)
"Robin and Marian" polecam. Aczkolwiek dominuje w nim motyw miłosny, więc nie ręczę, że Ci się spodoba :)
  • Odpowiedz
@Montago: odświeżyłem sobie i no kierwa, świetna komedia z typowymi brooksowymi gagami ( ͡° ͜ʖ ͡°)- no i teraz wiem czemu swego czasu często leciało na Polsacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz