Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki,

Poproszę o merytoryczną pomoc. Chciałem sobie złożyć nową puszkę, budżet to ok 10K cebulionów (mogę dołożyć jeśli będzie istotna różnica) skleiłem coś takiego, co można by poprawić / zmienić?

Mówię szczerze że na składaniu PC znam się raczej słabo. Jeżeli da radę w tym przedziale cenowym złożyć budę co udźwignie płynnie 4k / half live alyx na vr to już wgl będzie miodzio.

Niemniej, najwięcej gram w starego dobrego cska.

+ jaki monitor polecacie? (na to osobny budżet)

Nie bijcie za tagi.

#komputery #csgo #komputer #kiciochpyta #pcmasterrace #vr #virtualreality
MHS_Legend - Drogie Mirki i Mirabelki,

Poproszę o merytoryczną pomoc. Chciałem sob...

źródło: comment_1607514963GmgpIchrBUBwwUnrANZNKI.jpg

Pobierz
  • 27
@MHS_Legend: no i ram - potrzebujesz aż tyle? bo relanie to 16gb ciężko zapchać, imo 32gb będzie w sam raz, a można kupić szybsze.

Płytę też bym zmienił na trochę lepszą, te intele ciągną sporo. Jakiś ROG minimum imo, ew coś GIgabyte/MSI, ale oczko wyżej.

Dysk - brałbym NVMe 970 evo
@MHS_Legend: kurła 64 GB to my w serwerowni mamy xD Zamiast tyle ramu lepiej kupić jakieś lepsze ale mniej, już corsair będą lepsze, najlepiej szukać z niską latency i wysoką częstotliwością - 2666 będzie można ewentualnie dźwignąć. Procesor zamiast intela, proponuje Ryzen'a - cena niższa, lepsze parametry. Dysk twardy to tylko M.2 i ewentualnie SSD, żadnych już HDD.
@MHS_Legend: No to tak:

- Ramu dużo, ale wolniejszego już się chyba nie dało :) 2666mhz to sakramencko mało, będzie to bardzo spowalniać system. Weź 32GB, ale jakąś sensowną prędkość, np 3600mhz CL16, może coś z oferty G.Skill

- Odnośnie grania w CS'ka to o ile pamiętam najnowsze Ryzeny kręcą w nim o wieeeele lepsze wyniki od najlepszych Inteli

- Dysk weź koniecznie jakiś NVME2, np Samsunga 970 Evo Plus -
@MHS_Legend: Zestaw słabiutki szczerze mówiąc :D.
Dysk talerzowy może zostać. Nie rozumiem dlaczego miałbyś go wrzucać... HDD to idealne miejsce na dane, nawet na gry. Sam posiadam sata i nvme i 2tb hdd i tam również mam zainstalowane gry choć takie które się w miarę szybko wczytują.

Karta to paździerz. Nawet jej nie bierz. Procek wystarczy ci i7 10700k lub amd 5600x. Lepiej obniżyć cenę procka i wpakować resztę w rtx
@MHS_Legend: RAM kupujesz w 2 kościach, aby pracowały w DualChannel - to podstawa. Zmień na 2 x 16.
Jak cchesz wydać taką kasę, to zacznij od zakupu RTX 3080, któregoś z polecanych i jak przyjdzie w pudełku to dopiero baw się w składanie reszty. Zakup innej grafy przy tej kasie w kompie do grania nie ma sensu.
@MHS_Legend: Dałem Ci linka do zestawów na PurePC, weź sobie zestaw w oparciu o AMD za ponad 8000 i go odrobinę najwyżej zmodyfikuj (dysk 2TB) i dodaj obudowę z powyższej grafiki. Chcesz mieć kompa do gier za 10k i dysk 500GB? Nie ogarniam. Ramy też lepiej mieć szybsze (nawet 16GB) niż więcej (32 GB) wolniejszych. Celuj w 3600 Mhz i wzwyż.