Wpis z mikrobloga

#plkpl #koszykowka

Bomby transferowe/okołotrasnferowe w PLK:

1. Igor Milicić ma poprowadzić Stal Ostrów (kontrakt 2-letni)
2. Shawn Jones, prawdopodobnie najlepszy center w historii klubu - wraca do Włocławka
3. Iffe Lundberg, prawdopodobnie kandydat nr 1 do MVP PLK dostał ofertę od Lokomotivu Kubań, jeśli ma wpisaną w kontrakt kwotę buyoutu to Zastal nie będzie miał nic do gadania (jedynie zawodnik)
-------------
4. Chwilowo bez trenera został też King Szczecin (Łukasz Biela już ich nie prowadzi)
5. Dodatek do składu Trefla Sopot - skrzydłowy Kenijczyk Nuni Omot z tureckiego Tofasu Bursa, w którym stracił minuty po tym jak ci zakontraktowali ex-NBA Akoon-Purcella (wypożyczenie do końca sezonu, więc być może mało obciążający finansowo deal)
  • 11
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol coś mi się obiło o Urlepie, ale dla mnie to jego magia minęła z 12-13 lat temu. Obiektywnie - wolałbym młodego nołnejma jak Zollner czy Magro niż gościa który jest tyle lat poza powazną trenerką. Chociaż dla kolorytu tej ligi nigdy nie zaszkodzi ;)

Ps. Jak słyszę po ile chodzi Milicic (miesięczna gaża) to chyba tylko Stal z nieograniczonym budżetem mogła sobie pozwolić. To kwota jak za 2 klasowych na plk
No z perspektywy ciebie to na pewno jest kluczowe, żeby zespoły rywali były trenowane przez lamusowych nołnejmów


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: zupełnie nie o to mi chodziło :) nie sądzę że Urlep ma jeszcze pomysły. 13 lat temu w Kwidzynie nie miał. Tzn. miał, podłożył się żeby grać w pre-play-off co miało dać lepszy seed w PO i odpadł tam xD
nie sądzę że Urlep ma jeszcze pomysły


@cult_of_luna: A ja nie sądzę, że trenowania się zapomina. Owszem. Gra się zmienia ale jak ktoś jest dobrym analitykiem to się dostosuje. Z kolei nikogo lepszego na rynku nie ma. Po trzecie i najważniejsze. Ile można eksperymentować z trenerami lat z nadzieją, że w końcu odpali? Mamy od paru lat zbudowaną całkiem zgraną drużynę i raczej trzonu niewymieniamy a najważniejszym spoiwem co roku jest