Wpis z mikrobloga

Hej, aby zostać towarzyszem/partnerem na twitchu trzeba posiadać numer NIP. Co się równa z tym, że trzeba założyć własną firmę, tak? Wtedy będą pobierali podatki? Czy jak to działa od strony prawnej w Polsce? Da radę ktoś to wytłumaczyć? Mam 20 lat, a do 26 roku życia nie muszę płacić podatków, jeżeli jestem gdzieś zatrudniony, ale nie wiem jak to wygląda w przypadku właśnie takiej sytuacji.
#twitch #nip #firma
  • 13
@ZielaZadymiarz tylko sprawdź z tymi podatkami i ZUS

Jeśli chodzi o ZUS to jesteś zwolniony jak się uczysz lub studiujesz. Bez tego trzeba normalnie płacić. A z podatków jesteś zwolniony jak pracujesz na umowie a na własnej DG to nie wiem czy nie trzeba płacić podatków i tak tak samo jak ZUS
Hej, aby zostać towarzyszem/partnerem na twitchu trzeba posiadać numer NIP. Co się równa z tym, że trzeba założyć własną firmę, tak? Wtedy będą pobierali podatki? Czy jak to działa od strony prawnej w Polsce? Da radę ktoś to wytłumaczyć? Mam 20 lat, a do 26 roku życia nie muszę płacić podatków, jeżeli jestem gdzieś zatrudniony, ale nie wiem jak to wygląda w przypadku właśnie takiej sytuacji.


@ZielaZadymiarz: Nie musisz płacić podatków
@ZielaZadymiarz: A to przypadkiem nie jest tak że możesz podać swój pesel? Pewny tego nie jestem ale możesz spytać się księgowej.

Edit: Możesz podać numer TIN, a w polsce tym numerem jest właśnie pesel (od 2011), ale jak mówie sprawdź to u księgowej.
@pawel-sxzxzcki: Dowiedziałem się od innych streamerów i rzeczywiście można podać PESEL, źle po prostu przeczytałem i myślałem, że chodzi tylko o NIP, co było dla mnie strasznie dziwne. Podałem PESEL i tak jak chciałem, zostałem towarzyszem twitcha xD Dzięki wielkie!