Wpis z mikrobloga

Tak się zapytam. Czy ktoś kiedykolwiek widział kurtkę Softshell na #rower?
Przy czym żeby była jasność chodzi o Softshell bez membrany. Kurtki z membranami są w każdym sklepie ;)
  • 11
@a-one: to jest bez membrany? Mam widchill (chyba - dawno kupowałem i nie pamiętam dokładnie) i w pod rękawami się poce jak szczur bo słabo z oddychalnoscia czy wentylacja.
@bibsz: W sumie szukam czegoś podobnego, ale myślałem nad wiatrówką która miałaby chronić od wiatru, ale żeby oddychalność była na fajnym poziomie. Ciepło mógłbym sobie regulować ciuchami pod kurtką i w razie potrzeby ściągać/zakładać. Rzuciła mi się w oczy Fox Defend Wind, ale nie jestem przekonany czy jest sens wydać tyle pieniędzy za kurtkę która przy pierwszej glebie może skończyć w częściach.
@Cierpsanity:
ja mam coś takiego turystycznego.

https://www.decathlon.pl/p/softshell-trekkingowy-trek-900-wind-m-ski/_/R-p-134865?mc=8355668&c=Czarny

I to sie naprawde niezle sprawdza. Jakiś wiatr na rowerze czuć dopiero przy mrozie i dość szybkiej jezdzie. No ale chciałbym coś bardziej rowerowego z kieszeniami na plecach, bez kaptura ect. No i ocieplonego przy okazji.

Bo to jest sama taka wierzchnia tkanina o tak gęstym splocie że chroni od wiatru jednak nie ma membrany wiec nie chroni w 100%. No i nie ma
@bibsz: Bo w sumie nie wiem do czego; nie jest tak nieprzewiewne jak pertex, jakoś super oddychające też nie.

Plecy są bardziej siatkowe, panele na rękawach i przód z softshella.
nie jest tak nieprzewiewne jak pertex, jakoś super oddychające też nie.


@mucher:

to jest chyba trochę problem z tymi ciuchami ze można w nich jednocześnie zmarznąć oraz się spocić ;)
@bibsz: Trochę tak. Jak dla mnie softshell to tkanina bez sensu - mam chyba 4, wszystko markowe (TNF, Marmot, Gore i cos jeszcze) - ale zdecydowanie np. w góry wolę zestaw typu bluza + kurtka; dużo łatwiej ubrać się warstwowo, gore itp. + bluza z powerstretcha. W softshellu parę razy przewiało mnie do kości np. na wyciągu narciarskim (a zestaw gore + powerstretch testowałem przy -20 w Alpach i było OK).