Wpis z mikrobloga

TL:DR - Nitka o tym w jakich negatywnych rzeczach, wskaźnikach Polska przoduje ostatnimi czasy/rokiem/latami.

Przygotowuję sobie listę istotnych negatywnych rzeczy, wskaźników, w których w ostatnim roku lub paru lat wiedliśmy i wiedziemy prym jako kraj na tle Europy, unii, bądź świata.

Trochę się tego zebrało już w tym roku z samych wykopów z głównej, ale niestety nigdzie tego nie zapisywałem, a pamięć mam słabą, dlatego pomyślałem, że może moglibyście mnie wspomóc.

Jeśli byłoby zainteresowanie, to listę mógłbym później wrzucić tu czy jako wykop, tak żeby np. można było się chwalić.

Te rzeczy mogą być wspomniane w jakiejkolwiek formie, w jakiej będzie komu łatwiej, za źródłami rozejrzę się sam później.
Mogą też być bez źródeł, które ciężko bezpośrednio i krótko dowieść, a które są jednak oczywiste jak np. stopień upolitycznienia i propagandy mediów publicznych.
Jakieś nieoficjalne i niepoważne ale śmieszkowe rzeczy też są mile widziane.

Parę rzeczy które na ten moment na szybko pamiętam:
- Największa inflacja w Unii (2020)
- Największa dysproporcja stosunku samobójstw mężczyzn do kobiet(2017)
- Najmniejsza w unii europejskiej wielkość sredniego świadczenia emerytalnego w relacji do zarobków (2016).
- Najdroższy prąd w UE (2020)
- Najmniejsza liczba pielęgniarek na 1000 osób w Europie (2020) #niechjado
- 6 miejsce w szacowanych godzinowych kosztach pracy (2019)
- 1 miejsce(?) w ilości wprowadzonych i planowanych nowych podatków na rok (2020)

Pewnie jest też wiele ciekawych ale mniej popularnych negatywnych notowań w których wiedziemy prym, ale właśnie o tych notowaniach wiedzą i pamiętają głównie ludzie którzy w tym siedzą, dlatego sam plus tego wpisu dla zasięgu byłby tez pomocny.

Jeśli kojarzysz jakąś statystykę, ale nie jesteś jej pewny i przez to nie chcesz o tym wspominać, możesz zawsze napisać do mnie PW.

Dzięki (σ ͜ʖσ)

#polska #pomocy #statystyka #ekonomia #chlewobsranygownem #panstwozdykty #tvpis #niewiemjaktootagowac
  • 1