Wpis z mikrobloga

@ondraszek mam taki sam grzejnik w sypialni. Nie chciałem go wymieniać, bo fajnie długo trzyma ciepło. Niestety oststnio połowa grzejnika przestała grzać i odpowietrzanie nic nie dawało. Zawołałem znajomego hydraulika i musiał odkręcić tą śrubę, żeby założyć kolejny odpowowietrznik. Zajęło mu to 20 minut, ale dał radę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: takie piony to z reguly ogrzewanie ze spoldzielni (brak wlasnego pieca) i sa one polaczone ze sobą wspólnymi pionami, wiec jesli nie mieszkasz na ostatnim pietrze w pionie to nie ma bata, ze grzejnik jest zapowietrzony. Jesli jest zimny to znaczy, że zablokował się bolec w termostacie i trzeba go kilka razy wcisnąć siła, np. Mlotkiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RozbrykanyKartofelek: Przy takich starych grzejnikach często jeszcze można spotkać zawory starego typu, bez termostatu, samo pokrętło. Lepiej nie kręcić takim zaworem bo zacznie ciec z dławiczki na nim. I rozczaruję cie, ale na takich pionach (starego typu) zimny grzejnik na parterze to nie jest objaw zapowietrzenia czy zamknietego/zatkanego zaworu, ale może wskazywać na sąsiada grzebajłę hydraulicznego, który wyjął sobie kryzę ze swojego zaworu. Zmieniły się opory na układzie i cała woda
  • Odpowiedz