Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki mam prośbę o małą pomoc w wyborze kolejnego audiobooka do odsłuchania. W pracy sporo jeżdżę autem (ale nie bekaztransa, tylko lokalnie po parę godzin dziennie), a że nie jestem w stanie przez kilka godzin słuchać radia, a własna muzyka też mi się nudzi to słucham podcastów albo audiobooków. No i ostatnio mnie naszło na #kryminalistyka i #seryjnimordercy . Odsłuchałem Mindhunter (niestety "Mindhunter: Podróż w ciemność" nie wyszła jako audio i nadrabiam przed snem w postaci czytanej), oraz dwa audiobooki o Tedzie Bundym. Szukam kolejnego reportażu, dokumentu o takiej tematyce do odsłuchania ale nic nie mogę znaleźć. Ktoś coś poleca? Wyszły jeszcze jakieś audiobooki na temat seryjnych morderców? Jeśli nie to może coś na temat samej pracy detektywistycznej. Najbardziej zależałoby mi na wersjach polskich.

Jeśli nie macie propozycji z gatunku literatury faktu, to w sumie chętnie też przygarnę jakąś serię detektywistyczną do odsłuchania. Chociaż prawdziwe wydarzenia jakoś mnie bardziej teraz zainteresowały. Z góry dzięki każdemu za pomoc.

#audiobook #ksiazki #mordercy
Pobierz Donobi - Mirki i Mirabelki mam prośbę o małą pomoc w wyborze kolejnego audiobooka do ...
źródło: comment_1607437896ON1YQxXWWdArQ1hXW57R9V.jpg
  • 9
@Donobi: nie wiem czy książki tego autora wyszły w audiobookach https://lubimyczytac.pl/autor/65817/christopher-berry-dee Niestety żadnej z tych książek nie czytałam, więc opinii nie podam.
Tak już poza literaturą faktu to kryminały Chrisa Cartera są o seryjnych mordercach i są bardzo dobre jeśli ktoś lubi drastyczne opisy. Nie trzeba czytać w kolejności, ale dobrze by było ( ͡° ͜ʖ ͡°) Osobiście polecam "Egzekutora" i "Jeden za drugim", a "Geniusz zbrodni"
@Donobi: Spotify:
Polskojęzyczne:
- Kryminatorium
- Prawdziwe zbrodnie
- piąte: nie zabijaj (mi osobiście średnio leży)
- No nie gadaj
- Kryminale Historie
- Sylwetka Mordercy (7 Odcinkowy podcast o Tyklewiczu)

Angielskojęzyczne:
- True Crime All The Time
- True Crime All The Time Unsolved
- Serial Killers
- Criminology
- Crime Junkie (ale tu poziom ostatnio spadł)
- Medical Murders
- Morbitology
- Forensic Files(ale to krótkie, 20 minutowe epizody)
@Zkropkao_Na: Właśnie dzięki polecanym podcastom od Ciebie, po raz pierwszy pobrałem i użyłem Spotify ;D Jakoś nigdy mi nie było potrzebne. Jednak faktycznie podcasty wydają się być naprawdę interesujące. W spotify mogę je pobierać i odtwarzać? Nie muszę mieć Premium ani nic takiego? Niby pobrałem z 4 z Kryminatorium i mogę odtwarzać offline, ale w takim razie po co premium? Podcast wyłączy się po jakimś czasie albo coś? Sorki za boomerskie
@Donobi: Możesz słuchać też na innych darmowych aplikacjach m.in. Pockect Casts, które jest lepsze do słuchania podcastów od Spoti. Jest też darmowe Google Podcasts.

A co do słuchania podcastów na Spoti to podobno premium nie robi różnicy, bo w podcastach i tak nie ma reklam. Można więc słuchać bez premium i wychodzi na to samo.