Wpis z mikrobloga

Szczerze, nie rozumiem hejtu na szczepionkę na #koronawirus. Ja nie widzę innego wyjścia aby wrócić do normalności z przed pandemii. Pytałem już wcześniej o to i dostałem dwie odpowiedzi:

1. Więcej testowania - IMO nawet jeśli będziemy się testowali i uważali to i tak pewne restrykcje musiałyby cały czas obowiązywać czyli nie wrócimy do normalności przez długi czas
2. Nie ma pandemii korona jest jak grypa, tego nie komentuje

Przeciwnicy szczepionek mówią o nieznanych długofalowych jej skutkach ale tak samo jest z koronawirusem nie wiemy przecież jaki ma długofalowy wpływ szczególnie na tych co przeszli go ciężko

#medycyna #swiat #lekarz
  • 12
nie znamy powikłań ani jednego ani drugiego, dlatego szczepienia nie powinny być obowiązkowe


@Donmenello: a covid powinien być obowiązkowy? Bo jak coś to w razie powrotu do normalności dokładnie tak będzie, że każdy oberwie koronką, a ja już wolę oberwać szczepionką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czyli godzisz się na powracające lockdowny dobijające gospodarkę aż do momentu kiedy będzie woadomo, że szczepionka jest git?


@cygisan: nie, wszystko powinno byc otwarte i tyle. ci co chca sie chronic to niech siedza w domu, ci co nie chca niech zyja tak jak przed marcem. ja przechorowalem koronawirusa, to dlaczego mam sie jeszcze dodatkowo szczepic? jak chcesz to idz sie zaszczzep tylko nie placz za 5lat ze nie mozesz splodzic
@tomislawniepelka: wiesz, że to tak nie działa, wiele osób mieszka z rodzicami, dziadkami, którzy są narażeni bardziej na ciężkie przejście wirusa, nie da się izolować w nieskończoność. Spoko masz przeciwciała nie musisz się szczepić to rozumiem
@cygisan: no to oni niech uwazaja (w ogole sadze ze jezeli ktos ma wiecej niz 25lat i nie wyprowadzil sie od rodzicow i nie zamierza sie wyprowadzic to jest jakis dziwny) ale 1 ja mieszkam sam (mam 23lata) 2 wiekszosc moich kolegow mieszka sama 3ja i przynajmniej polowa z nich przechodzilismy koronawirusa to dlaczego nie mozemy sie spotkac, isc na piwo czy pizze? dlaczego nie mozemy isc na silownie razem?