Wpis z mikrobloga

Są w życiu sportowca chwile, kiedy wzrusza się nie tylko swoimi sukcesami na planszy i czerpie z nich siłę do dalszej walki, ale także, gdy los na ich drodze stawia mistrzów, którzy potrafią swoim życiem i osiągnięciami, zachęcić do jeszcze większego wysiłku.

LINK DO ZNALEZISKA - Rozmowy Przy Szabli: Wojciech Zabłocki

Tak było w sierpniu tego roku, gdy miałam zaszczyt poznać osobiście i rozmawiać z polskim arcymistrzem szermierki, Wojciechem Zabłockim. Legendą sportu i architektury, cudownie ciepłym człowiekiem, mężem fantastycznej aktorki Aliny Janowskiej. To jednak nie była zwyczajna rozmowa, ale pierwszy odcinek mojego autorskiego cyklu "Rozmowy przy szabli" i swoisty prezent na 90. urodziny mistrza.

Niestety 5 grudnia dotarły do mnie smutne wieści o śmierci Pana Wojtka. I choć smutno zaczyna się historia programu, to jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę podzielić się z Wami tym niesamowitym spotkaniem, a powstałym materiałem złożyć hołd arcymistrzowi, który pozostanie z nami na wieki. Do zobaczenia!
Jednocześnie bardzo dziękuję, całej ekipie, dzięki której kolejne moje marzenie staje się rzeczywistością, a w szczególności: Martyna, Ewa, Ilona, Ewelina, Julia, Robert, Arek oraz Michał Zabłocki i Aleksandra Czechowicz - Woźniak, bez których to przedsięwzięcie nie byłoby możliwe.

#ciekawostki #sport #gruparatowaniapoziomu #szermierka #polska
angelika-wator - Są w życiu sportowca chwile, kiedy wzrusza się nie tylko swoimi sukc...
  • 15
Fantastyczny facet, często Panią Alinę na skwerku przed domem spotykałem - moja babcia lubiła z nią rozmawiać tam na ławce - Pana Wojciecha rzadziej. Jeśli będziecie kiedyś na Żoliborzu to przy cytadeli stoi ich dom, który sam zaprojektował - niezbyt pasuje swoim góralskim stylem do otoczenia, ale przyciąga uwagę.
https://gazetazoliborza.pl/2019/01/nie-dosc-ze-mieszka-ale-nawet-sam-ja-zaprojektowal-i-wybudowal-szermierka-architektura-i-pisarstwo-czyli-kariera-wojciecha-zablockiego/
deeprest - Fantastyczny facet, często Panią Alinę na skwerku przed domem spotykałem -...

źródło: comment_1607335693b8jaNrNrgppU1biDIklUzE.jpg

Pobierz