Wpis z mikrobloga

@Gorn122: Podczas grania 1050 potrafi pobrać ~60W, 1030 bierze 30W podczas grania więc bez wymiany zasilacza(żebyś miał przynajmniej 1x6+2pin) to nie ma żadnego sensu bo karty z poborem prądu na poziomie 25W będą wydajnością porównywalne do integry.
@Gorn122: Jeżeli w specyfikacji producent podaje ograniczenie 25W na szynę i kupisz kartę graficzną typu 1050 która ma TDP 75W to nie będzie to działało. (pobierając tylko z portu, bez zewnętrznego zasilania 6pin)
@Viscop: @Pawlosek: Z kolei, na internecie jest pełno filmów, gdzie na tym samym sprzęcie GTX 1050/GT 1030 rusza bez problemu bez dodatkowego zasilania (gdyż nawet ten zasilacz nie ma wtyczki 6pin ( ͡ ͜ʖ ͡)) To jak jest w końcu, bo czegoś tu nie rozumiem
@Gorn122 także lepiej kupić kartę z zewnętrznym zasilaniem. Czasem nawet taki zasilaczyk mały wystarczy.

Pytanie tylko czy wiesz, że tam wejdą tylko karty low profile.
@Gorn122: Tak jak Viscop napisał. Specyfikacja ustandaryzowana obejmuje dostarczanie do okolic 75W z gniazda.nie przeglądałem dokładnie twojego sprzętu tylko założyłem ze wyczytałeś że twój sprzęt odbiega od tego standardu. Nie wiem czy jest to ograniczenie fizyczne czy tylko zalecenie producenta (może poprowadził bardzo cienkie ścieżki i zastrzegł takie coś żeby ludzie nie montowali kart które będą wygrzewały gniazdo). 1050 nie będzie Ci działała a na pewno nie z pełną mocą jak