Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 63
683 010 + 235 + 165 = 683 410

Piątkowa samotna trasa Rzeszów - Kielce - zimno, halny przyszedł dopiero późnym popołudniem pod Kielcami.

W sobotę z @Cymerek uderzyliśmy do Pińczowa i tam robienie kwadracików. Z ciekawszych rzeczy to Cymi zgubił telefon i na szczęście udało się go znaleźć jakieś 7km wcześniej (dobrze że wypadł w pobocze, więc przeżył). Dobrze że jest funkcja odnajdywania telefonu, bo inaczej by się z nim pożegnał. Poza tym mnóstwo gruzu, szutrów, lasów, błota i gliny. Glina w okolicy Pińczowa jest ewenementem. Proponuję to kiedyś przetestować. Jest masakrycznie kleista, twarda i zbita. Wdepniesz - zabierasz cały but w centymetrowej warstwie błota, które w ogóle nie odpada. Wjedziesz - masz zablokowane koło tak, że nawet nie jesteś w stanie przepchnąć, a co dopiero jechać. Ściągasz koło i patykiem dłubiesz tak długo aż w końcu zrobi się prześwit. Z godzinę straciliśmy na kilku takich sytuacjach.

Poza tym pan żul dołożył Cymiemu 90gr do zakupów, bo nie było płatności kartą, a pani ekspedientce "się nałożyło za dużo" pierników mimo, że miała powiedziane, że ma tylko 2zł w gotówce.

Total tiles: 41135
Max cluster: 7223
Max square: 44x44

#rowerowyrownik #kwadraty

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
metaxy - 683 010 + 235 + 165 = 683 410

Piątkowa samotna trasa Rzeszów - Kielce - z...

źródło: comment_16072493537zRvfFoOIuPzUGk0iivifl.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@metaxy: to prawda, glina tam jest #!$%@?. Organizowałem w tamtejszych okolicach biegi na orientacja i dwa lata z rzędu ciągnik mi musiał auto wydobywać...
  • Odpowiedz
@saj: nie wiem czemu tam tak jest, ale w tym roku zbierałem w lecie tam kwadraty i było to samo.
@kapitantaca jak patrzę na mapę to jeszcze w tym roku jest szansa na delikatne poprawienie wyniku, bo tam pod Pilicą jeszcze pewnie będę kręcił.
  • Odpowiedz
ciekawe, czy to ma związek ze sławnymi wapieniami z Pińczowa


@mozgogrdyczka: mijaliśmy kilka kopalni, ale też nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Co do Sejmu nie znam historii, ale z ciekawości zaraz sobie poszukam w necie czegoś.
  • Odpowiedz