Wpis z mikrobloga

Czy śrubokręt na bity ma sens? Tylko taki bez grzechotki. Miałem 1 z grzechotką i popsuł sie po 6 śrubach 10x100. Oczywiscie byl chinski. Nie zalezy mi na grzechotce ale wytrzymalosci. Mam wkretarke ale nie jest czasami wstanie wkrecic do konca bo poprostu wymagana jest ogromna sila, a wkretarka ma 40 bodajze Nm. Nie chce inwestowac w droga wkretarke a lepiej by mi sie przydal srubokret na dokrecenie.
Nie chcial bym zestawu kolejnego 20 srubokretow gdzie uzyje moze 3.
#remont #remontujzwykopem #narzedzia
  • 20
  • Odpowiedz
@ortaliontrenera: jak wkrętarka 40Nm nie daje rady, to trzeba grzechotkę na torxa, śrubokrętem nie dasz rady takiego momentu uzyskać, chyba że jesteś Pudzianem. Zobacz jak wygląda klucz do kół w samochodzie, a zalecany moment dla szpilek jest w okolicach 100Nm.

Naładuj też akumulator w tej wkrętarce bo na zdechłym to maksa nie uzyskasz.
  • Odpowiedz
@ortaliontrenera: kup sobie grzechotkę na hexa 1/4 albo zwykłą i przejściówki

grzechotki raczej nie #!$%@?, bo tam kupa siły jest potrzebna a na rączce śrubokręta raczej nie jesteś wstanie tego zrobić, przynajmniej na jakiejś nie guwnianej
oglądałem testy zwykłych grzechotek na yt i pierwszy się czworokąt urywał a nie ząbki w środku
  • Odpowiedz
@ortaliontrenera: kup wera i masz sprawę załatwioną, milwakue teraz testuję jest o połowę tańszy i jak na razie daje radę. Makita z metalową grzechotką bardzo krótko służyła. Wszystko co wyżej napisałem dotyczy tych z grzechotką.
  • Odpowiedz