Wpis z mikrobloga

przepis przygotowany przez mężczyznę:
wszystko dokładnie opisane, każda ilość co do mg, nawet ile ml oleju wlać na patelnię do smażenia
przepis przygotowany przez k*bietę:
no tutaj trochę tego, trochę tamtego, gotować aż będzie dobre, jeszcze trochę tego i szczypta tego

to wiele mówi o naszym społeczeństwie
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a skad ma autor przepisu wiedziec? solisz, pieprzysz - probujesz. jak za malo to dodajesz, jak za duzo to bedziesz wiedzial nastepnym razem


@nivixi: no w końcu zrobił ten przepis, to chyba powinien wiedzieć jak to się robi?
  • Odpowiedz
@slodziak: +1, nieprecyzyjne przepisy to jakaś abominacja. Po co komu gramatura, skoro można coś robić w łyżkach, szklankach czy kurła na oko, po co w ogóle sam przepis, skoro wszystko można zrobić "do smaku" (°°
  • Odpowiedz
@slodziak: a skąd ma autor wiedzieć jak słone słodkie pikantne kwasne chcesz, ile ma dokładnie powierzchni Twoja patelnia więc ile oleju trzeba,jak tłuste jest mięso itd.

Z resztą spróbuj zrobić z różnymi makami ciasto i zobaczysz jak różni się wchłanianie wody.

Przepisy podające co do mg też są na oko tylko dla początkujących są łatwiejsze. Tzn. takich co nie wiedzą ile soli dać do gotowania makaronu.
  • Odpowiedz
@JimNH777: można podać tyle ile samemu się daje tak jak powinno smakować z zastrzeżeniem że można mniej lub więcej jeśli się chce słodsze/ostrzejsze czy coś. tak jest najlepiej dla początkujących którzy sami nie wiedzą jak lubią
  • Odpowiedz
@JimNH777: @nivixi: według mnie jak ktoś wrzuca przepis to powinien być możliwie jak najdokładniejszy, aby jak najlepiej odtworzyć dobry posiłek i później przy kolejnym gotowaniu ewentualnie wprowadzać swoje poprawki, a tak to ci zrobią niedokładnie i później ci wyjdzie coś nie tak i się trzeba zastanawiać czy w ogóle na pewno zrozumiałeś ile to jest pół szklanki, czy to sam przepis jest z-----y itp. wy bronicie czegoś w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@slodziak: skąd wiesz, który przepis pisała kobieta a który mężczyzna? XD O ile to nie jest blog tylko strona ze zbiorczymi przepisami to nie ma tam nawet nazwy użytkownika żeby zgadywać płeć. Ot takie kolejne projekcje wyk0powego specjalisty xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@venomik:

ja często na spotkania ze znajomymi przygotowuję przekąskę z ciasta francuskiego, wędliny i przypraw.


Daj przepis ( ͡° ͜ʖ ͡°) może być ogólny, po prostu wkładasz wędlinę i przyprawy i wsio?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@slodziak: nie w tym rzecz. Po prostu to dobra droga za którą powinieneś podążać. Kucharz nie próbujący tylko dodający wg gramatury (poza wyjątkami) to marny kucharz.

Wiem co mówię, byłem na tym samym etapie co Ty i też tak mówiłem jak Ty ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@czar_Pekla: Posypuję ciasto francuskie przyprawami (ziola prowansalskie, toskanskie, bazylia, oregano, czasem tymianek), na to układam wędlinę (najlepiej taką o wyraźnym smaku), zawijam z obu stron do środka, składam na pół, kroję plastry o szerokości ok. 2cm i piekę w piekarniku.
Temperatury i czasu nie znam. Nigdy nie pamiętam czy bardziej się wysusza w wysokiej temperaturze czy w niskiej, bo musi być dłużej ;)
Czas poznaję po kolorze.

Czasem też dodaję
  • Odpowiedz