Wpis z mikrobloga

przepis przygotowany przez mężczyznę:
wszystko dokładnie opisane, każda ilość co do mg, nawet ile ml oleju wlać na patelnię do smażenia
przepis przygotowany przez k*bietę:
no tutaj trochę tego, trochę tamtego, gotować aż będzie dobre, jeszcze trochę tego i szczypta tego

to wiele mówi o naszym społeczeństwie
  • 79
  • Odpowiedz
@slodziak: bo kobiety mają doświadczenie w kuchni, a faceci wiedzą że dają przepis dla innych mężczyzn, którzy równie dobrze mogli wcześniej co najwyżej ugotować jajko i mają zerowe pojęcie w temacie
  • Odpowiedz
@slodziak: ziomo nie wiem na ile podzial na plcie ma tutaj znaczenie, ale im ktos gorzej gotuje tym dokladniejszego przepisu potrzebuje. Jak duzo gotujesz i masz doswiadczenie to nie sa ci potrzebne wartosci co do grama ile oleju wlac na patelnie xD
  • Odpowiedz
@szubiduba już kilka lat gotuję a strasznie mnie #!$%@? mierzenie wszystkiego na miski, łyżki szczypty i inne gówna. Chciałbym zachować dobre proporcje wszystkiego, tym bardziej, jeżeli nie mogę próbować potrawy w trakcie robienia pod ciśnieniem albo mam jeden strzał na dzień przy wolnowarze.
  • Odpowiedz
@slodziak: Jak gotujesz dłużej i od lat korzystasz z miar typu 'na oko' czy 'do smaku' to nie przełożysz tego tak łatwo na przepis z dokładnymi wartościami ;)
Przykładowo ja często na spotkania ze znajomymi przygotowuję przekąskę z ciasta francuskiego, wędliny i przypraw. W pierwotnym przepisie miałem dokładnie napisane ile jakich przypraw zmieszać aby wyszły odpowiednie proporcje i odpowiednia ilość. Fajnie. Ale jako że od dawna to robię to już
  • Odpowiedz
@nivixi: przecież to co napisałeś nie ma żadnego sensu. różnice wynikają z tego że mężczyźni do wszystkiego podchodzą praktycznie a kobiety intuicyjnie. co tu mają do tego umiejętności? przecież ktoś kto gotuje całe życie równie dobrze może zrobić przepis który wszystko podaje co do miligrama
  • Odpowiedz
no tutaj trochę tego, trochę tamtego, @slodziak: wczoraj szukałem przepis na paszteciki bo nie wiedziałem na jaką temp. ustawić piekarnik, trafiłem na jakiegoś bloga kulinarnego a tam: piec w nagrzanym piekarniku XD blok oczywiście jakiejś różowej
  • Odpowiedz
@slodziak: Wszystko zależy. Czasami po prostu trzeba próbować, bo ze względu na różnice w jakości i składzie produktów, stałe wartości nie zawsze dadzą dobry efekt. Bez próbowania się po prostu nie będzie dało. Z pieprzem czy chilli to szczególnie problem, bo każdy ma zupełnie inną tolerancję na ostre. Przy gotowaniu np. makaronu teraz już nigdy nie patrzę na czas z opakowania - zawsze jedynie próbuję, i wychodzi zawsze idealnie.

Czasami
  • Odpowiedz
@slodziak: Nie, roznice wynikaja z tego, ze gotowanie to nie jest precyzyjna dziedzina naukowa (w przeciwienstwie do na przyklad pieczenia), a kucharz gotuje tak jak jemu smakuje. Ktos woli dodac wiecej przyprawy - a inny mniej. Dlatego w przepisach uzywa sie takich pojec "na oko". Zreszta napisales wczesniej, ze nie gotujesz dobrze - to skad taka ekspertyza w temacie?
  • Odpowiedz