Wpis z mikrobloga

Jak wrażenia po instalacji Big Sur na Macbooku Air do 2017r?

Ja narazie jestem mocno niezadowolony, system ewidentnie działa wolniej, laguje, często coś chrupnie, aplikacje otwierają się dłużej. Laptop do MacBook Air 2017 z 8GB ram i I5 1,8 GhZ. Sprzęt już teraz trzy letni, ale przez te 3 lata, każdy moment użytkowania to była przyjemność.

Zastanawiam się czy warto zrobić wymazanie całego systemu i wgrać wszystko od początku?

#macbook #apple #laptop #macos #mac
Pobierz kubasruba - Jak wrażenia po instalacji Big Sur na Macbooku Air do 2017r?

Ja narazi...
źródło: comment_1607202697VE1mSVE3NSmptTSDVX1SU8.jpg
  • 16
@stralbas: ja tam zostaje na moim Pro "13 2020 z Intelem 2.0GHz/16GB/512SSD. Póki co starcza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozbawią ARMów wad wieku dziecięcego włącznie z Big Sur to kupię nowszy, na razie nie trza ( ͡º ͜ʖ͡º)
@firis: miałem Macbooka około 2007, robił wrażenie, najlepsza klawiatura na jakiej pisałem - ale to nie jest sprzęt typu "dobrze i tanio" to jest produkt typu "wymieniaj co dwa lata". W każdym razie życzę samej przyjemności z używania.
@stralbas: eee, chyba nie bardzo bo następnym razem przesiądę się chyba na jakiegoś ThinkPada z Linuchem bo skoro złamali T2 to całe to bezpieczne Apple i OS o kant rozbić. No powiedz, po cholerę wsadzać w T2 układ oparty o ARM iPhone 7 na BridgeOS? Niestety ale pourzęduję 3-4 lata i nara z Apple. Może nawet wrócę na Androida jak będą jakieś małe smartphone'y aby obsłużyć moją tyci rączką bo póki
@penguin: to pewnie te nowsze modele :) miałem do czynienia z kilkoma MB2007 - we wszystkich spuchły baterie, nadpękły krawędzie obudowy, odbarwienia białego tworzywa, i ta nieszczęsna końcówka kabla przy super wtyczce magsafe... trwałość - nie o to chodziło księgowym z apple :D
@kubasruba: u mnie na Airze 2015 z i5/8GB/128GB nie zauważyłem żadnej różnicy. Wszystko otwiera się i działa tak samo, nie mam jakichś zastrzeżeń. Fakt, że używam go do lekkiej grafiki i jako Netflix machine, ale nie ma problemów ze spowalnianiem sprzętu po aktualizacji.
@kubasruba: Chodziłem przez chwile na siurze, większych spowolnień na Air 2017 nie uświadczyłem (ścinki animacji obsranego panelu sterowania z suwaczkami). Po zmianie dysku odtworzyłem z time machine do cataliny i chyba pozostanę bo nie ma po co zmieniać póki poprawki bezpieczeństwa i tak są, i i tak wszystko działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kubasruba: Ja mam też takiego takiego samego maca jak ty i powiem szczerze, jak dla mnie to po aktualizacji do Big Sur, działa wszystko znacznie lepiej. Niestety, ja się tutaj obawiam, że to nie system jest winny, ale zwyczajnie nasze maki. Powiedzmy sobie szczerze, nie są to najmocniejsze maszyny na świecie już. Wydaje mi się, że reinstall systemu na pewno ci pomoże, zwłaszcza jak nigdy tego nie robiłeś.