Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
Cześć Mirki i Mirabelki!
W tym roku chcemy zachęcić Was nie tylko do tworzenia wyjątkowych paczek, ale również do chwalenia się otrzymanymi przesyłkami. Tag #wykopaka jest od zeszłego roku tagiem autorskim, a w konsekwencji domyślnie obserwujący otrzymują powiadomienia tylko od nas, dlatego zapraszamy Was do dzielenia się swoimi paczkami pod tagiem #pokapake.

Zgodnie z zapowiedzią, organizujemy dla Was konkurs, w którym zarówno nadawcę, jak i odbiorcę zwycięskiej paczki nagrodzimy kartami podarunkowymi o wartości 50zł do wykorzystania na Allegro.

Dlaczego nagradzamy nadawcę i odbiorcę? To proste! Nadawcę, ponieważ bez niego nie byłoby tak wspaniałej paczki, a odbiorcę, bo sposób jej prezentacji jest równie ważny, jak zawartość.

Co trzeba zrobić aby wygrać? Przede wszystkim trzeba być uczestnikiem aktualnie trwającej edycji wykoPAKI. W konkursie udział biorą wpisy odbiorców, będące prezentacjami otrzymanych w zabawie paczek. Wpisy muszą być opublikowane na tagu #pokapake i nie mogą zawierać tagów mających na celu zwiększenie zasięgu (np. rozdajo). Z konkursu wyłączone są wpisy, których wydźwięk wskazywałby, że nagrodzenie nadawcy byłoby niezasadne. W przypadku, kiedy nadawcą lub odbiorcą zwycięskiej paczki byłby organizator lub moderator zabawy, zobowiązujemy się przekazać przypadającą mu nagrodę na wybrany cel charytatywny, przy jednoczesnym zachowaniu prawa do nagrody dla jego pary. Ogłoszenie wyników nastąpi 6 stycznia.

Więcej informacji znajdziecie w regulaminie konkursu.

Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
#wykopaka
wykoPAKA - Cześć Mirki i Mirabelki!
W tym roku chcemy zachęcić Was nie tylko do tworz...

źródło: comment_1607194279zrSqXurnvWOmvMcLCbgPSs.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Gdzie zainteresowanie tagiem i plusowaniem bedzie tylko malało z czasem.

@picasssss1: źródło danych? Bo powyżej wkleiłem statystyki, które przeczą teorii jakoby pierwsze wpisy zbierały najwięcej plusów.
  • Odpowiedz
@chybaDapi a może faktycznie jakieś podzielenie tego ani etapy tygodniowe a potem finał z ankietą? Bo teraz na tagu są 2 wpisy i plusy dałam każdej z paczek ze względu że są pierwsze a nie na zawartość.
Jak paczek będzie 100+ to już będzie zupełnie inaczej :)
  • Odpowiedz
@CurlyHairGirl: rozumiem argument, ale nie ma on pokrycia w statystykach z zeszłego roku. Przy organizacji staramy się nie opierać na domysłach i niepotwierdzonych teoriach, jeśli możemy bazować na pewnych danych.
  • Odpowiedz
@chybaDapi: Przecież naginacie statystyki pod tezę wyciągając najbardziej plusowane 10 paczek i patrząc na datę dodania. Średnia plusów na wpis zawsze jest większa na początku. Pisałam o tym wyżej. Potem jest się bardzo trudno przebić. Nie bez powodu ani jedna osoba pod tym wpisem nie poparła tego pomysłu. Takie wpisy cieszą się niewspółmiernie większym zainteresowaniem do tych pojawiających się później. Oprócz tego na popularność jak ktoś wyżej wspomniał ma wpływ dzień
  • Odpowiedz
Przecież naginacie statystyki pod tezę wyciągając najbardziej plusowane 10 paczek i patrząc na datę dodania. Średnia plusów na wpis zawsze jest większa na początku.

@magnes125: No ale nagrodzona ma zostać najbardziej plusowana paczka, więc która paczka według Ciebie by wygrała w zeszłym roku, jeśli nie ta najbardziej plusowana? Gdzie tu naginanie statystyk? :D
  • Odpowiedz
@chybaDapi: Wszyscy staramy Ci się wytłumaczyć, że najbardziej popularne są paczki, które docierają najwcześniej. Potem musi to być już naprawdę COŚ wielkiego, żeby jakkolwiek się przebiło. A i tak część paczek ginie w dniach, kiedy spływa ich najwięcej. Zauważ, że dwie osoby wstawiające nawet w niewielkim odstępie czasu ten sam obrazek mogą zebrać 2 plusy albo 2 tysiące. To co zostanie wyplusowane jest często kwestią dnia, godziny, odpowiedniego momentu.
  • Odpowiedz
@magnes125: Dobrze, ale Wy swoje tłumaczenia opieracie na niepotwierdzonych teoriach i domysłach. Pokaż mi proszę dane, na których bazujesz. Pokaż mi, że w zeszłym roku to właśnie paczka z początku zabawy wygrałaby taki konkurs, a nie ta z środka, którą podałem. Jeśli prawdą jest, że paczki z początku mają większą szansę na wygraną, to musi być sposób na potwierdzenie tego. To, że średnia plusów na początku zabawy jest wyższa nie ma
  • Odpowiedz
@magnes125 przepraszam, ale czy wy naprawdę wykłócacie się o zasady konkursu, gdzie do wygrania jest karta podarunkowa o wartości 50 PLN (słownie pięćdziesiąt złotych)?
  • Odpowiedz
@FHA96: Mógłby być nawet o pietruszkę. W sumie nawet nie wiem co będzie do wygrania i średnio mnie to interesuje. I do kłótni to temu daleko. Chyba, że kłótnią jest dyskusja w której nie liże się wzajemnie po jajkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FHA96: ludzie na wykopie o 50zł potrafią się pokroić, popatrz losowe rozdajo z jakimś kodem na pyszne.pl
@chybaDapi: Swoją drogą ile plusów zgarnęły paczki z początku zabawy i pod koniec? i jak rozkład tych plusów się plasował? ja tam się z @magnes125 zgadzam że wyłonienie najlepszej paczki tylko ze względu na plusy nie ma sensu. To nie będzie do końca sprawiedliwe, ba na tym etapie sama forma konkursu dyskwalifikuje część
  • Odpowiedz
Swoją drogą ile plusów zgarnęły paczki z początku zabawy i pod koniec? i jak rozkład tych plusów się plasował?


@picasssss1: Postaram się wrócić jutro z odpowiedzią. Tylko jakie to ma znaczenie w sytuacji, kiedy wygrywa tylko jedna paczka, a nie 50, a w zeszłym roku wygrałaby paczka z relacją opublikowaną 20 dni po losowaniu?

zgadzam że wyłonienie najlepszej paczki tylko ze względu na plusy nie ma sensu. To nie będzie do
  • Odpowiedz
  • 2
@picasssss1 według mnie nie ma złotego środka. Komu będzie zależało na zwycięstwie to zadba o odpowiednią jakość zdjęcia oraz porę dnia. Wybór przez liczbę plusów nie jest najlepszym a najprostszym rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
@chybaDapi: @FHA96: ale ja rozumiem że logistycznie może być ciężko ustalić najlepszą paczkę, i zadowolić każdego to też może być problem, dlatego ja cały ten konkurs zrobiłbym już po zakończonej edycji. W tym momencie wypuszczacie komunikat że można coś zgarnąć ekstra, część osób popakowała prezenty, ba już są pierwsze odebrane paczki. W tym momencie osoby które nie wysłały nic mają otwartą furtkę.
  • Odpowiedz
W tym momencie wypuszczacie komunikat że można coś zgarnąć ekstra, część osób popakowała prezenty, ba już są pierwsze odebrane paczki.

Ten konkurs powinien być ogłoszony z momentem wylosowania swojej pary.


@picasssss1: informacja o konkursie pojawiła się we wpisie opublikowanym po losowaniu par.
https://www.wykop.pl/wpis/53903371/czesc-mirki-i-mirabelki-udalo-sie-rozlosowalismy-d/
Właśnie dlatego, że pojawiły się już pierwsze paczki, to w tym wpisie przypominamy o konkursie, żeby nikt nie narzekał potem, że nie wiedział ;)
  • Odpowiedz