Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
#koronawirus #zdrowie #ciekawostki #aliexpress

Czarny pulsoksymetr i niebieski są z Ali za 20zl. Biały to markowy Baurer z PL za ok 200zl. Powinno zakładać się na palec wskazujący ale sprawdzałem na różnych palcach różnica to max 1% a czasem 0.

https://www.aliexpress.com/item/4001346210056.html
Pobierz
źródło: comment_1607178806cpXfsUXt66rbxhQtUb0fAY.jpg
  • 16
@widmo82: Ja mam pulsoksymetr firmy Yonker czy jakoś tak za 68 zł i każdy pomiar to inna wartość, raz 98, po chwili 99, następnie 97, a nagle urządzenie pokazuje że tętno spada do 52 (a jest 60) i saturację wylicza na 94, po pół minucie mierzy stopniowy wzrost tętna do 85, a saturację wylicza na 99. A tętno się oczywiście nie zmienia, bo spokojnie siedzę na fotelu, więc co najwyżej może
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PolishDoomer: ten środkowy że zdjęcia też gówno? Jeśli tak to musisz o tym pilnie poinformować wielu medyków którzy kupili go zanim rozpoczęła się pandemia i rozpoczął się bum na zakup tego typu urządzeń. Ten bauer pochodzi z dużej hurtowni medycznej. Nie strzelam nawet ile tysięcy sztuk służy całym kraju.
@Squatlifter: Jaki problem wstrzymać oddech na minutę? Mam beuera od kilku lat i działa tak samo jak szpitalne urządzenia, kilka raz pomógł podjąć decyzję czy jechać na sor z dzieckiem.

Jeśli twój pulsoksymetr nie pokazuje spadku saturacji po wsrzymaniu oddechu na minutę to możesz go wyrzucić do śmieci.
@Chuseok: Żaden problem, gdy wstrzymuję oddech to przepływam od razu pod wodą po dnie dwie długości basenu czyli 2x25m, a trwa to na pewno dłużej niż minutę, bo płynę celowo bardzo powoli, inaczej bym nie wytrzymał zapotrzebowania mięśni na tlen. Na siedząco na pewno też da się wytrzymać tyle, muszę dzisiaj przetestować to :)
@widmo82: różnica przy tej saturacji to błąd w granicach zera ale przepływ włośniczkowy w każdym palcu jest nieco inny przez wielkość dystalnego odcinka. Problem z saturacją i z pacjentem zaczyna się poniżej 80% SpO2 a jeżeli osoba jest leżąca to saturacja ma prawo być być prawidłowa poniżej 90% ponieważ mięśnie i reszta komórek sa w stanie ubogiej ruchomości i nie mają zapotrzebowania na tlen jak u osoby normalnie się poruszającej. Pulsoksymetry
@Squatlifter: wstrzymywanie oddechy na minute daje reakcje wskazań w zaleznosci od wydolnosci, pojemnosci płuc. Ojciec jak wstrzymał oddech na minute to zareagował spadkiem z 95 na 90. Mimo, że zaczerpnął powietrza to jeszcze przez kilkanascie sekund spadało do 87 by gwałtownie wzrosnąć do 95