Wpis z mikrobloga

  • 0
@Borealny: ta konkretna jeszcze nie wiem, poprzednia trochę wybrzydza co do miejsca i wilgoci co jakis czas i trochę tracę do niej siły ( ͡° ʖ̯ ͡°) szczególnie ze ostatnio w zaden sposób nie daje się motywować do uniesienia liści
  • Odpowiedz
@kasieu: Hmm, jak dla mnie white star jest bardzo wdzięczna. Natomiast praktycznie wszyscy mają problem z specyficznymi plamami. I jak na razie jeszcze nikt nie doszedł do tego skąd się one biorą, ale tak ogólnie jest całkiem okej. Dać dobre podłoże, zadbać, żeby nie było sucho i będzie żyć. Gdybym sama nie miała, to napisałabym, że zazdro :D
  • Odpowiedz
  • 0
@magnes125: to mnie trochę pocieszyłaś () o jakie plamy chodzi? i właśnie zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest ją przesadzać teraz czy lepiej poczekać do wiosny?
  • Odpowiedz
@kasieu: Nie czekaj. Przesadź do bardzo przepuszczalnego, lekko kwaśnego podłoża. Czyli zrób sobie mieszankę ziemi uniwersalnej, perlitu, żwirku czy jakichś chipsów kokosowych i dodaj kwaśnego torfu. Są w internecie przepisy na bigos do marantowatych, ale już nie przesadzajmy. Tylko delikatnie. Nie musisz starego podłoża czyścić do golasa.

o jakie plamy chodzi?

O takie jak poniżej. Nawet ich za bardzo nie mam i musiałam się dogrzebać, ale czasem potrafi być w
magnes125 - @kasieu: Nie czekaj. Przesadź do bardzo przepuszczalnego, lekko kwaśnego ...

źródło: comment_1607168356solJw4yCfkIONkbvDZCQNv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@magnes125: jak zawsze niezawodna :D pewnie jakbym takie zobaczyła, to by się panika zaczęła. będzie przesadzane zatem, dzięki! ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: Znaleźć to muszę miejsce dla nawilżacza. One mają dość dobre miejsce. Młode liście strasznie mi sponiewierał bo wilgoć + rozwijający się liść, to nic dobrego. Nawet jak nie ma grzyba, to zaraz będzie.
  • Odpowiedz