Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Są tu jacys aplikanci radcowscy/ adwokaccy? Jak i was sytuacja zawodowa / finansowa wygląda? Też pracujecie za 3k bez umowy o pracę i tyracie dla mecenasow? Dajecie radę się utrzymać samodzielnie i zapłacić za aplikacje? Dla mnie to jakiś kosmos. Wymagania są mega wysokie w pracy a zarobek mhm no cóż malutki. Ostatnio dostałem do przetłumaczenia 20 stron dokumentu prawnego z pol na ang. Rozumiem, że wpisałem w CV że znam ang ale jednak przy tak poważnej kwestii jak wysłanie profesjonalnego dokumentu do klienta czy opublikowanie go na głównej stronie (publicznie) nie powinno być robione przez tłumacza? Trochę mam wrażenia bycia wykorzystywanym za kiepski hajs. Chętnie uslyszalbym że wszyscy tak mają i trzeba po prostu przejść przez ta aplikacje jakoś. Macie pomysły na gałąź prawa która najlepiej się w przyszłości zająć i już zacząć się w nią wdrażać? #prawo #pracbaza #aplikanci #studia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fcb4ae2c3fc8b000a774d86
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 17
  • Odpowiedz
Dajecie radę się utrzymać samodzielnie i zapłacić za aplikacje


@AnonimoweMirkoWyznania: ja dałem radę - tylko zamiast gówno kancelarii z mecenasem bucem (czyli większość) trzeba iść do roboty do Działu Prawnego jakies większej spółki. Standardy pracy w góre na każdym możliwym polu i praca ciekawa.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zawód bez przyszłości.. radca jak robak bije się o dwa dni pracy za 1000-1500 złotych aby tylko móc klepać podpisy i siedzieć po godzinach nad sprawą.. (duże miasto). Są nawet tacy co żyją z teleporad za 50-100 zł od sztuki xDD i walczą o klienta bo nie mają roboty.
  • Odpowiedz
@kocot: może i bez przyszłości, ale zarobki nw skąd ty wziąłeś(nie znam żadnej pracy, gdzie są takie zarobki chyba, że mówisz o aplikantach), jak radca to jeden z najlepiej opłacanych zawodów sprawdź statystyki.
  • Odpowiedz
@daxter501: cóż, mam na myśli radców. Ty znasz statysyki a ja widzę umowy.. spółka + 20 pracowników, duże miasto. dotyczyą pracy 2 dni w tyg ale roboty w opór. CV już cała kuweta
  • Odpowiedz
@kocot wystarczy, ze mu wpadnie obsluga firmy i ma co miesiac stala fakturke, a pojedyncze zlecenia: opinie, czy pieczatka pod pismem to dodatek. Bez przesady.

@AnonimoweMirkoWyznania a musisz orac u patrona koniecznie? Jak mozesz to idz do normalnej pracy w korpo/spolki i zarabiaj godnie
  • Odpowiedz
Londonierka: Ja powiem więcej. Jak zdasz jużtą aplikacje to będziesz pracować za 6 brutto jako Adwokat w kancelarii.

Jakie szczęście że wyjechałam za granice pracować jako prawnik w korporacji angielskiej za 30 kafli miesięcznie.... Polska to kołchoz. Moja koleżanka, adwokat, 32 lata, dalej pracuje w dużej kancelarii w Krakowie za 6 brutto.

Tragedia

Zaakceptował: sokytsinolop
  • Odpowiedz