Wpis z mikrobloga

OCEŃ NIEMORALNE ZACHOWANIA! Chciałabym dowiedzieć się więcej na temat Waszych postaw, zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w szybkiej, 10 minutowej ankiecie dotyczącej moralności :)
Zastanówcie się, jak coś Was oburza, piszecie to w necie i kręci się burza... A tu macie okazję ocenić kilka sytuacji i pomóc nam zrozumieć, dlaczego tak jest :) https://moralnosc.weebly.com/?fbclid=IwAR3zh6V4YmPoIqrfsz4jRl87EILcu3LVekjwSny_UsCYJPlkXEy-2u0WCeI
#badanie #nauka #moralnosc #moralnosc #wiedza
  • 19
@severh: To jest pierwsze badanie z serii, wyniki opublikuję po zrobieniu co najmniej dwóch takich badań (no i jeśli w ogóle wyjdzie, na co mam gorącą nadzieję i bardzo się staram), też mam nadzieję na ładne wykresiki xd Myślę, że to idzie w miesiące, ale jeśli będziecie o mnie jeszcze wtedy pamiętać, to jak opublikuję - wrzucę się pochwalić i podziękować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@psycho-wika: Wypełniłam, ale zawsze mam problem z takimi ankietami... Pierwszym, co przychodzi mi na myśl przy większości podpunktów, to potrzeba uściślenia: 'ale w jakich okolicznościach?', 'w warunkach x wyglądałoby to zupełnie inaczej niż w warunkach y' i tak dalej. Frustrujące ()

Tak z ciekawości, jak ocenia się miarodajność tego typu ankiet? Bierze się jakoś pod uwagę fakt, że nie każdy ankietowany podepnie sobie pod dany podpunkt dokładnie
Pierwszym, co przychodzi mi na myśl przy większości podpunktów, to potrzeba uściślenia: 'ale w jakich okolicznościach?', 'w warunkach x wyglądałoby to zupełnie inaczej niż w warunkach y' i tak dalej. Frustrujące


@Apaturia: mam podobne odczucia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Apaturia: Nie chciałabym zagłębiać się tutaj zbyt mocno w metodologię, ale tak, niestety te sytuacje są niesprecyzowane, bo chodzi o złapanie tej pierwszej reakcji, jeszcze przed "w jakich okolicznościach", coś albo nas oburza, albo nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, że to denerwujące, ale niestety taka jest formuła, nie chodzi mi o poznanie samego sposobu, w jaki ludzie tłumaczą swoją reakcję, tylko o tą podstawową właśnie reakcję
@psycho-wika: Dzięki za odpowiedź!

...nie chodzi mi o poznanie samego sposobu, w jaki ludzie tłumaczą swoją reakcję, tylko o tą podstawową właśnie reakcję na taką sytuację.


W takim razie wychodzi na to, że moją podstawową reakcją jest "error: more data needed" XD Tak czy inaczej, powodzenia w dalszych badaniach, oby okazały się owocne :) Jeśli da radę, daj kiedyś znać, jak wyniki.
@Apaturia: Pewka, jeśli coś fajnego mi wyjdzie, pisałam też wyżej, wrzucę wyniki do pochwalenia () Do tego czasu mogę jeszcze robić kolejne ankiety, bo to nie zawsze sama jedna część badania jest gotowa do opisu ;) Dzięki! ( ͡ ͜ʖ ͡)