Wpis z mikrobloga

Cześć!
Od 2 dni męczę się z MAMPem. Na wersji PHP 7.2.1 Apache wstaje normalnie, a na 7.3.21 dostaje błąd Apache couldn't be started. Please check your MAMP installation and configuration.. Sprawdzałem na różnych portach i nie działa, 80 jest wolna. Jest jakiś sposób żeby to uruchomić?

Ewentualnie czy istnieje możliwość skopiowania rozszerzenia psql do natywnego PHP w Macu? W /usr/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20180731 jest tylko opcache i xdebug.

#macbook #programowanie #php #apache #mamp
  • 6
@ofkoz: A może w macu można sprawdzić logi apache? Mógłbyś sprawdzic dlaczego się wykrzacza. Na linuksie jest to w /var/logs/apache2/error.log albo journalctl -xe.
Zazwyczaj rozszerzenie dodaje się poprzez modyfikację php.ini wskazując ścieżkę do rozszerzenia, więc musiałbyś znaleźć gdzie masz psql i dodać je do odpowiedniego pliku php.ini. możesz to zrobić wpisując polecenie:
php -i | grep php.ini
@ofkoz: Wg mnie chodzi poprawnie, też korzystam z SF (PHP 7.4 alpine, MariaDB, ngix, webpack) może nie jest tak szybko jak przy dokerze na linuxie czy przy korzystaniu z natywnego środowiska, ale tragedii nie ma ;)
Napisz na pw to mogę Ci podesłać mojego configa dla dockera, z którego korzystam przy SF

p.s odnośnie Twojego błędu możesz mieć problem z extension, który nie jest dla Twojej wersji PHP ;)