Wpis z mikrobloga

Czy jest na sali konstruktor? Mam projekt na studiach do zrobienia, i m.in. muszę przedstawić koncepcję na wybór korony podnośnika, ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiś konkretnych informacji o nich.
Wiem tylko tyle, że korona b) jest o płaskim podparciu, e) o kulistym e) o łożyskowym (?)
Jestem na kierunku elektrycznym i z mechaniką nie wiążę przyszłości, więc mozolnie mi to idzie.

Byłbym wdzięczny za cokolwiek, jakiś tytuł książki gdzie będą opisane jakieś plusy i minusy konkretnych rozwiązań, jakiś zwięzły opis, cokolwiek.

#studbaza #pkm #mechanika #konstruktor #politechnikawroclawska #pwr #mibm #budowamaszyn
dawid121213 - Czy jest na sali konstruktor? Mam projekt na studiach do zrobienia, i m...

źródło: comment_1607026002rBaePz3muYNdJY40MeEtB9.jpg

Pobierz
  • 9
Czy jest na sali konstruktor? Mam projekt na studiach do zrobienia, i m.in. muszę przedstawić koncepcję na wybór korony podnośnika, ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiś konkretnych informacji o nich.


@dawid121213: przeanalizuj: określ wymagania dla produktu, grupę docelową, warunki użytkowania, potencjalne koszty eksploatacji w funkcji obciążenia i czynników środowiskowych, rozważ ergonomię, potrzebną stateczność i ew. wagę samego podnośnika. Następnie rozważ technologię produkcji, jeżeli masz jakiekolwiek pojęcie.

Potem obczaj, że w sumie
@dawid121213: Tarcie występuje zawsze. Pytanie jak duże jest dla ciebie potrzebne lub przeszkodą? Mechanika jest prosta, to się na chłopski rozum analizuje. Potem jak masz koncept to walidujesz go obliczeniowo, modalnie, MESem i proto.
@qmshallo: mam kolejną zagwostkę, muszę policzyć śrubę teleskopową (lub wymyśleć jakieś inne rozwiązanie, żeby schować 60cm śruby w 40cm korpusie.
Poratujesz gdzie mogę szukać jakiś wzorów, opracowań, bo wszędzie liczą dla zwykłej śruby.
@dawid121213: Nie znam pojęcia śruby teleskopowej :D Ale jak chcesz chować śrubę w gwintowany kołnierz, czy coś podobnego, to nie uzyskasz dużej sztywności. Zginanie/ ściskanie/ wyboczenie liczysz jak dla pręta o przekroju torusa. Gwint dobiera standardowo.