Wpis z mikrobloga

W ramach experymentu założyłem sobie dodatkowe światełko szerokokątne pod górną rurką.

Skłoniła mnie do tego sytuacja z zeszłego tygodnia, gdy na nieoświetlonym skrzyżowaniu chciał przejechać mnie dobry kumpel , bo poprostu nie widział mnie z boku. ( chociaż mam światełka z przodu i z tyłu , i odblaskowe lampasy na spodniach i rękawach - cóż ślepy ale w samochodzie , i pewnie nie jedyny taki na drodze )

Tak więc po ogarnieciu kilku możliwych opcji - eureka - i wymyśliłem takie światełko żeby bardziej uwidocznić się w ruchu - już zaczepiło mnie kilka osób i pytali co to jest bo widać mnie dużo lepiej niż całą resztę - czyli raczej sukces :)

Chyba najważniejsze jest to że widać ruch pedałujących nóg z każdej strony - a taki "biological movement jest bardzo zwracający uwagę .

Dziś już mijałem jednego z "pytaczy" i też miał takie przy swoim rowerze - może się przyjmie :)

Ahas ! No i są też "skutki uboczne" - ale to same profity - nawet w najczarniejszym lesie, w najciemniejszą noc można jednym rzutem oka skontrolować sytuację tam na dole - powietrze w oponach , przerzutki, czy nie wkręcił sie jakiś patyczek, etc.
A co najfajniejsze moim zdaniem , to jest to że nie jedziemy "na czuja" - tylko oświetlenie przednie łączy się z tym pod rurką i jedzie sie generalnie jak w dzień ( jedziemy w takim "placku światła" ) , jeżeli chodzi o kontrolę nawierzchni drogi.

Jasne, nie ma to wielkiego znaczenia w świetnie oświetlonym centrum miasta, ale na wioskach i grawelach ( to ja ) - przydaje sie bardzo.

ps. na zdjęciu długi czas naświetlania , to światło nie wygląda tak jasno z boku , widać tylko cienki pasek - nie oślepia , na 100%.

#rower #gravel #szosa #pokazrower #wynalazki #pixel4a
Pobierz ijones - W ramach experymentu założyłem sobie dodatkowe światełko szerokokątne pod gó...
źródło: comment_1607020174MlFJWoMElEpeVF2ZGZgjuM.jpg
  • 28
@JestemKrzysio: Spoko rzecz, ale te paski są chyba tylko przy bardziej miejskich oponkach - generalnie jakieś schwalbe maratony etc ? ( a one troche zamulają i nadaja sie głównie na dojazdy do pracy, IMO - nigdy nie widziałem takich pasków przy gravelowych, szosowych gumach - mylę się ? )
@mmichal: Oczywiście że mnie widać , jak staniesz i popatrzysz z boku to widać jak byk - tu bardziej chodziło o efekt widzenia "mimo woli" w sytuacji gdy kierowca jest rozproszony albo nie uważa wystarczająco - można by powiedzieć - chodziło o spotęgowanie widoczności.
@lapserdaq: Bardzo jestem zadowolony, nie da sie ukryć . To ta pierwsza 4a - 4G. Ma świetną baterie i aparat - i to w sumie wszystko co mnie interesuje + odbieranie połączen lol