Wpis z mikrobloga

Nie jestem już dzieckiem a chciałbym w następnym roku jeszcze poćwiczyć i zdobyć piątą kategorię szachową. Czy będzie to trudne? Co musze zrobić?
#szachy
  • 11
  • Odpowiedz
@tallman: V kategoria jest bardzo łatwa do zdobycia. Trzeba znać praktycznie same podstawy, nie podwalać figur i coś tam pograć w grze środkowej. Kwestia jest inna, gdzie Ty znajdziesz teraz turniej aby ją zdobyć...
  • Odpowiedz
@tallman: To zależy jaki turniej. Są takie z podziałami na grupy. Czasem się trafi grupa dla ludzi bez kategorii aby mogli sobie łatwo zdobyć ale częściej jest to grupa do IV kategorii. Mimo wszystko nie ma się czego bać, bo przeważnie w tej grupie grają dzieciaki. Jak ci coś podstawi to się rozpłacze i jest po partii xD
  • Odpowiedz
@tallman: Rok temu mnie hindus 9 letni na chess.com ograł to zrobiłem sobie przerwę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo jak dzieciak gra od 4 roku życia to nie ma szans z takim, jak my się nauczyliśmy tak późno.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tallman: największą trudnością jest:
1. Znalezienie turnieju w łatwo dostępnej okolicy. To był jeden z powodów dla których nie jeździłem za dużo na turnieje, bo były w jakimś pcimiu dolnym na drugim końcu województwo gdzie trzeba jechać z 3 przesiadkami i wstać o 6.
2. Znalezienie turnieju na którym możesz wbić kategorie, który nie będzie dla dzieci. To jest chyba najtrudniejsze, bo dorośli początkujący są mega dyskryminowani w Polsce. Wszyscy mają
  • Odpowiedz
@thomekh: Wątpię, dzieciak miał akurat swoje imię nazwisko i zdjęcie w klubie szachowym. Nawet go w necie znalazłem. Ja gram 15min+10, do nauki najlepsze bo wystarczająco długa, ale też nie jest to 5min. Stockfisha pewnie używają, najgorzej jeśli robią to np. przy dwóch ruchach w trudnej pozycji, ciężko poznać.
  • Odpowiedz