Wpis z mikrobloga

Dzisiaj pierwsza jazda na Direto X i Zwift ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście zniszczony został całkowicie. Pytanie do Was, czy to, że właściwie nie ma znaczenia na jakim biegu jadę, mogę pedałować ze stałą kadencją i będę skutecznie wyjeżdżał pod 8% i zjeżdżał z 11%, to normalna? To jest może związane z trybem ERG?

#trenazer #szosa
  • 15
@Poncz: Jak masz włączony tryb ERG to trenażer ustawia stałe (zadane w planie treningowym w zwifcie) obciążenie niezależnie od przełożeń, wtedy nie masz żadnej symulacji nachyleń :D
@Zbychoo: Oj, dużo muszę się jeszcze nauczyć. Istnieje w ogóle coś takiego jak "wyjściowe" obciążenie na trenażerze? Szukałem jakiś opcji w appce do Direto, ale niestety nic nie znalazłem. Mam poczucie, że generalnie całość śmiga trochę za ciężko (jak na mnie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poncz: może tak ma być ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Specem nie jestem, bo mam tylko tacx Flow, ale podstawowe pytanie na grupie zwift owej to:kalibracja zrobiona?
@Wycu91: Swoją drogą, okazało się ten cały offset po kalibracji różni się o około 30 od tego na naklejce... Jutro pewnie będę bawił się w kręcenie śrubkami. Zajawka z trenażerem fajna, jakość tego sprzętu, jego obsługa... no masakra
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Desmosedici: systemowo jest 50% w zwicie. Realność podjazdów 1:1 to dificulty na 100% jak coś :-) @Poncz:
Jak robisz trening w ERG to ustawiasz łańcuch tak, żeby był jak najbardziej prosty. Np mały blat i 3 albo 4 zębatka od góry. I tak pedałujesz cały trening. W jeździe normalnej po Mapach, wyścigi, coffe ride normalnie zmieniasz przerzutki.
@KarateKing: No właśnie jest taka naklejka. Znalazłem filmik, gdzie facet poprawiał bodajże napięcie pasa i to w efekcie zbliżało jego wynik konfiguracji, do wartości z naklejki. Nawet widziałem odpowiedzi pracowników Elite, żeby tak sobie to poprawiać... z drugiej strony jest ta naklejka... ( ͡° ͜ʖ ͡°)