Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, mam pytanie odnośnie pewnej firmy zwanej Monat. Bratowa różowej wstawia codziennie po kilka postów na FB odnośnie tego jakie ich specyfiki są super i jak rewelacyjnie działają i namawia moją narzeczoną żeby została jakimś Market partnerem. Koszt takiego cuda to ok. 1000zł ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja jestem świadom że jest to jakaś piramida finansowa, ale kompletnie się nie znam na tego typu firmach. Może ktoś z was miał z tym styczność i mi powie coś na ich temat, bo mam wrażenie że ta pseudo bratowa coraz bardziej mąci w głowie narzeczonej

#mlm #pytanie #kiciochpyta
  • 3
@hirko: Multi-level marketing (MLM) jest fikcyjną ideą służącą do zamaskowania piramidy finansowej. Oszustwo powstało dawno temu w USA. Istnieją setki MLMowych firm, wszystkie działają identycznie, tym samym schematem, wszystkie są oszustwami. W USA jest ponad 700 MLMowych firm. W Polsce prawie 200.

Rodzaje piramid finansowych:
https://www.wykop.pl/link/4382777/comment/56106537/#comment-56106537

Oszustwo polega na tym, że uczestnicy MLMowych piramid (ofiary oszustwa) wpłacają wpisowe za możliwość dołączenia do piramidy. Dlaczego chcą dołączyć? Bo obiecano im świetnie płatną