Wpis z mikrobloga

@TerapeutyczneMruczenie: Polgar była non stop uczona szachów odkąd się urodziła przez maniakalnego ojca co do dziś wywołuje wiele kontrowersji, a tytuły szachowe ulegają inflacji i arcymistrz w czasach Fishera a Polgar to całkiem co innego. Do tego jest to jedyny taki przypadek w historii, a jej zwycięstwa nad wymionymi szachistami były w partiach błyskawicznych albo długo przed lub po szczycie możliwości danego zawodnika.
Allbis - @TerapeutyczneMruczenie: Polgar była non stop uczona szachów odkąd się urodz...
@Zielonykubek: #!$%@? mnie cisniecie feminizmu, kobiety strong, poprawnosci politycznej w produkcje, ale tutaj na potrzeby historii postac kobieca fajnie sie wpasowuje. Podbija drame a nie pozostawia niesmak.
Do tego jest to jedyny taki przypadek w historii


@Allbis: ale ten jeden wystarczy do obalenia twierdzenia OPa, że kobieta na szachowym szczycie to Netflixowa szopka i żadna kobieta nie może równać do takich zaszczytów

Polgar była non stop uczona szachów odkąd się urodziła


To tak jak wielu arcymistrzów (no, może nie mieli aż tak pokręconych rodziców jak László ( ͡° ͜ʖ ͡°)):

Fischer pierwszą szachownicę otrzymał
TerapeutyczneMruczenie - > Do tego jest to jedyny taki przypadek w historii

@Allbi...
@TerapeutyczneMruczenie: Ani trochę nie obala bo wyjątek potwierdza regułę. Co do przytoczonych szachistów to zaczynali wcześnie ale Capablanka to zły przykład. To największy talent w historii szachów zaraz za Morphym i Fisherem ale w szachy grał hobbystycznie, a do turniejów nie przygotowywał się prawie wcale, więc to całkowite przeciwieństwo sióstr Polgar. Co do samego serialu to nawet go nie oglądałem, wiem że scenariusz jest oparty na książce z lat 80ych której