Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cwlmod: Wcale bym się nie zdziwił, bo już w E46 było tak, że wszystkie wychodziły z fabryki w komputerem pokładowym, ale w moim nie było tego dynksa przy kierunkowskazach do obsługi komputera, dokupienie używki to było max 50 zł, ale za odblokowanie funkcji komputera ASO prosiło 400-500 zł :P uznałem że wyświetlanie średniego spalania, temperatury nie jest tyle warte :P
@Lucar: Blokada stricte softwarowej funkcji to jest norma. Co innego jest oferowanie aktywnego tempomatu w aucie ktorego nie ma.

Czyli co, asystent hamowania awaryjnego wymaga radaru, wiec jest on zamontowany we wszystkich pojazdach ale za funkcje tempomatu musisz sam bulic.

Amortyzatory to tez pewnie tylko zmiana nastaw zaworów by były twardsze
@cwlmod: W najnowszych nie wiem jak, ale generalnie aktywnego tempomatu czy reszty nie dorzucisz softem. Adaptacyjne amory tez sa inne niz zwykle.

Podejrzewam,ze przy roznych retrofitach i doposazaniu to poprostu oferta jest.

Ps. mi sie strona nie otwiera. Znaczy po klinieciu przeladowuje na to samo.
W najnowszych nie wiem jak, ale generalnie aktywnego tempomatu czy reszty nie dorzucisz softem


@bigger: Aktywny ma chyba inna przyciski na kierownicy nie? Może teraz robią takie same kierownice wszędzie
@cwlmod: mam aktywny tempomat i ma inne przyciski, większość kierownic tych przycisków nie ma. Myślę, że to może chodzić o przypadki gdy ktoś chce zrobić retrofit. Doposaży sprzęt i oprócz tego trzeba odblokować funkcję w komputerze, a zamiast jechać do aso można zrobić to przez internet.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cwlmod: nie, adaptacyjne machają w każdą stronę zależnie od potrzeb (na zakrętach inaczej, z włączonymi światłami drogowymi inaczej itd). BMW juz zaczęło oszczędzać. Aktywny tempomat wymaga radaru z przodu, adaptacyjne amorki to inne amorki od zwykłych (nawet są srebrne zamiast czarnych ( ͡º ͜ʖ͡º))
@ScaRRyMaN: Adaptacyjne tak działają w f20?

Aktywny tempomat wymaga radaru z przodu, adaptacyjne amorki to inne amorki od zwykłych (nawet są srebrne zamiast czarnych ( ͡º ͜ʖ͡º))


Czyli co, te opłaty są całkiem z dupy bo za rózne kwoty zmienia się różne bity na pamięci sterownika auta przy retroficie?