Wpis z mikrobloga

Biblia jest dla mnie bardzo ważna, staram się żyć według niej i jej zasad. Wklejam najważniejsze dla mnie fragmenty, zachęcam Was - wklejajcie swoje!

Księga Powtórzonego Prawa, 23:2

Nikt, kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Pana


Księga Rodzaju 38:8-10

Wtedy Juda rzekł do Onana: «Idź do żony twego brata i dopełnij z nią obowiązku szwagra, a tak sprawisz, że twój brat będzie miał potomstwo»*. 9 Onan wiedząc, że potomstwo nie będzie jego, ilekroć zbliżał się do żony swego brata, unikał zapłodnienia*, aby nie dać potomstwa swemu bratu. 10 Złe było w oczach Pana to, co on czynił, i dlatego także zesłał na niego śmierć*.


Księga Wyjścia 21:20

Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością.


Księga Karola 21:37

Nie wiem nic o żadnym molestowaniu


#mirkomodlitwa #naukowcywiary #katolicyzm #biblia

  • 27
@TheBedThatEats: Stary Testament to jak stara konstytuacja - ma swoje przynależne miejsce w historii, ale zawiera pełno zdezaktualizowanych praw, którym należy się szacunek, ale które już nie obowiązują. Już apostołowie orzekali że dla nowego ludu bożego nie jest potrzebne obrzezanie, a Chrystus krytykował głupoty wymyślane przez uczonych w Piśmie i narzucanie ciężarów nie do uniesienia.

Kiedy ostatnio Polacy rozstrzelali jakiegoś urzędnika za korupcję? W konstytucji marcowej za korupcję na urzędzie publicznym
@TheBedThatEats: Ciekawy był mit o żonie Abrahama (miała wtedy coś około 60 lat) zakochał się w niej Faraon i oddał za nią Abrahamowi wielbłądy, osły.. Uczynił go bogatym.
Pomijając już amoralność tej bajki, faraon - z haremem młodych kobiet do wyboru do koloru - zabujal sie w starej szczerbatej babie. Tak że ten tego.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety nie pamiętam, która to dokładnie przypowieść
@vxfsfsff: OK, widzę że nie doczytałeś komentarza bezpośrednio pod Twoim, więc jeszcze raz:

KKK 121 Stary Testament jest nieodłączną częścią Pisma świętego. Jego księgi są natchnione przez Boga i zachowują trwałą wartość (Por. Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 14). ponieważ Stare Przymierze nigdy nie zostało odwołane.


także proszę mi tu herezji nie uprawiać i natchnionych ksiąg "zdezaktualizowanymi" nie nazywać. Szczęść Boże!
@TheBedThatEats: widzę że nie przeczytałeś mojego komentarza, tylko nadal jesteś głąbem bez wiedzy, dlatego podsyłam jeszcze raz mój:

Stary Testament to jak stara konstytuacja - ma swoje przynależne miejsce w historii, ale zawiera pełno zdezaktualizowanych praw, którym należy się szacunek, ale które już nie obowiązują. Już apostołowie orzekali że dla nowego ludu bożego nie jest potrzebne obrzezanie, a Chrystus krytykował głupoty wymyślane przez uczonych w Piśmie i narzucanie ciężarów nie do
@vxfsfsff: tak to sobie heretyku tłumacz, parę wieków temu za takie sprzeciwianie się Nauce Najświętszego Kościoła Powszechnego byś na stosie spłonął. Ja mam Boga w sercu i KKK (w szczególności KKK 121), jedyne co Ty masz to jakieś miałkie i totalnie chybione analogie do konstytucji, która swoją drogą - jest dokumentem ludzkim, a nie natchnionym przez Boga Żywym Słowem!!!
@TheBedThatEats: całe twoje rozumowanie jest żydowskie i antychrześcijańskie, bo trzymasz się litery, a nie ducha.

Biblia: Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję. 7 Wpoisz je twoim synom, będziesz o nich mówił przebywając w domu, w czasie podróży, kładąc się spać i wstając ze snu. 8 Przywiążesz je do twojej ręki jako znak*. Niech one ci będą ozdobą przed oczami.

Chrześcijaństwo: trzeba kochać i rozważać słowo
Święty, Powszechny Kościół Katolicki, papiesz i Sobór Watykański II:

Stary Testament jest nieodłączną częścią Pisma świętego. Jego księgi są natchnione przez Boga i zachowują trwałą wartość


@vxfsfsff: Święty, Powszechny Kościół Katolicki, papiesz, Sobór Watykański II i TheBedThatEats są żydowscy i antychrześcijańscy!!!!111
T.....s - Święty, Powszechny Kościół Katolicki, papiesz i Sobór Watykański II:

 Sta...

źródło: comment_1606569843X9ejabJhNzxg9Kztv1Bj48.jpg

Pobierz
@Leninzone: @TheBedThatEats: mówiłem że żydy się wypowiadają, które myślą że jak będą coś przestrzegać to zostaną zbawieni. Skończycie z tym idiotycznym antychrześcijański myśleniem plemienia żmijomego. W waszym uniwersum nawet jak się nie golicie i nosicie ubrania z jednego rodzaju nici, to i tak jest sto innych przepisów ST, których nie spełniacie i macie #!$%@?.
@TheBedThatEats: w ogóle to jesteś głąbem, bo cytujesz cały czas zdanie, z którego w ogóle nie wynika twoja teza xD

Stary Testament jest nieodłączną częścią Pisma świętego. Jego księgi są natchnione przez Boga


tak, to przyznałem, nie wypieramy się że była stara konstytucja w starej historii zbawienia

i zachowują trwałą wartość


i teraz próbujesz mi wmówić, że "zachowują trwałą wartość" oznacza "należy przestrzegać wszystko co jest w nich zawarte" xD

jezu,