Wpis z mikrobloga

przymierzam sie do przeczytania biblii, musze wiedzieć jak to dokładnie wygląda i sam to rozkminić xd (oczywiście jakaś interpretacja po przeczytaniu wszystkiego nie zaszkodzi) to w końcu teoretycznie moja religia jakby nie patrzeć(jestem ochrzczony ale raczej nigdy nie uważałem że "coś jest" choć miałem różne epizody duchowe), w ogóle to #!$%@? że 90% Polaków jest ochrzczona i w pewnym sensie jest Katolikami a większość nigdy tej książki nie przeczytała, to tak jakbyś kibicował jakiemuś klubowi i nie widział żadnego jego meczu xd ale w sumie co sie dziwić jak chrzest, komunie są robione jak jesteśmy jeszcze mali a imprezy pokroju ślubów czy pogrzebów to tylko "odbębnienie", kiedyś już przeczytałem całą księge rodzaju i chyba troche księgi wyjścia, ale porzuciłem no bo zestarzał sie ten tekst nie ma co ukrywać xd(ci co czytali wiedzą że niektóre motywy są "dziwne"), mam nadzieje że potem sie rozkręca xd macie jakieś doświadczenia lub porady? wcześniej czytałem przekład tysiąclecia bo jest za darmo w internecie są jakieś lepsze?
morgiel - przymierzam sie do przeczytania biblii, musze wiedzieć jak to dokładnie wyg...

źródło: comment_1606537828d8OjVwNuAQHJ235KoqEE2R.jpg

Pobierz
  • 164
@morgiel ogólnie z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że warto przeczytać 2 razy pierwszy żeby się obić a drugi żeby zacząć łapać zależności. Dodatkowo polecam posłuchać Petersona który analizował część biblii z punktu widzenia psychologa. I polecam wydania mniej unowocześnione bo w Biblii zmiana znaczenia 1 słowa może zmienić wydźwięk całej przypowieści o czym często Szustak wspomina w swoich filmach niestety nie ma dedykowanej serii gdzie ktoś by skleił te ciekawostki. U mnie
Również przeczytałem i polecam, niestety nie można podejść do tego jak do Harrego Pottera bo trzeba co chwilę odrywać się od tekstu i czytać odnośniki, Wikipedię i generalnie poznawać historię tej kultury, bo bez tego im dalej w tekst tym mniej będzie zrozumiałe.
Niestety wydaje mi się niemożliwe czytanie tego bez swoich wstępnych założeń, a to bardzo przeszkadza, na przykład punktowanie od razu często pozornych sprzeczności od Biblii może odrzucać natychmiast, a