Wpis z mikrobloga

@XXUnthinkableXX: Gram i czytam jednocześnie. :-(( Sam plusuję twoje wypowiedzi a później nie ogarniam że to do ciebie piszę. Już mam dość obrońców szkopów na wypoku stąd takie nerwowy wypowiedzi z mojej strony. Sorki
TVP? XDDD nawet nie oglądam


@XXUnthinkableXX: To sam sobie poszukaj. Wojną obronną Polski zajmowałem się szerzej sporo lat temu. Temat zbrodni Luftwaffe był poruszany przynajmniej w paru opracowaniach naukowych. Za dużo lat minęło abym pamiętał tytuły, ale były tam i wspomnienia świadków nalotów i wspominania polskich pilotów, przedstawicieli władz cywilnych. Zdjęcia zabitych cywili po nalotach. Dużo tego. Sama doktryna Luftwaffe zakładała ataki na cele cywilne w celu wywoływania paniki. Niemcy popełniali
@XXUnthinkableXX: Szymon Datner ustalił, że podczas kampanii wrześniowej lotnictwo niemieckie zbombardowało 158 polskich miast i osiedli, spośród których w wielu nie stacjonowały polskie wojska i które nie posiadały znaczenia strategicznego[9]. Już 1 września zbombardowano Wieluń, gdzie zginęło 1200 obywateli polskich. Ponadto ciężkie bombardowania dotknęły m.in. Sulejów, Janów Lubelski, Biłgoraj, Frampol[8][11] oraz przede wszystkim Warszawę (zwłaszcza nalot w dniu 25 września). Liczne dowody wskazują, że bombardowanie Warszawy we wrześniu 1939 roku dokonywane
Szymon Datner ustalił, że podczas kampanii wrześniowej lotnictwo niemieckie zbombardowało 158 polskich miast i osiedli, spośród których w wielu nie stacjonowały polskie wojska i które nie posiadały znaczenia strategicznego[9]


@ToNieOn: Co mnie to interesuje że ktoś tam coś tam?

już 1 września zbombardowano Wieluń, gdzie zginęło 1200 obywateli polskich.


i co z tego?
Co mnie to interesuje że ktoś tam coś tam?


@XXUnthinkableXX: No to w końcu interesują cię zbrodnie Luftwaffe czy nie? Zdecyduj się. Szymon Datner był historykiem i ekspertem Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. Jego raporty dostępne są teraz pewnie w zasobach IPN.
. Szymon Datner był historykiem i ekspertem Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce


@ToNieOn: I co mnie to interesuje że ktoś tam kimś tam był?

Jego raporty dostępne są teraz pewnie w zasobach IPN.


Ipn to w dużej części propagandówka
@XXUnthinkableXX: XD widzę że jednak jesteś szurem bez jakiegokolwiek wykształcenia historycznego. Jak mnie interesowała kiedyś 10 Brygada Kawalerii to sporo czasu spędziłem w Centralnym Archiwum Wojskowym czytając oryginalne rozkazy, wspomnienia żołnierzy, oglądając zachowane mapy. Ale dotarcie do źródeł jak widać cię przerasta. Kolejny "internetowy historyk" XD
Z mojej strony EOT bo masz tezę i żadne fakty do ciebie nie dotrą.