Wpis z mikrobloga

@willard:

Przede mną na ukos grupa domów, jakieś zabudowanie dworskie albo mała wieś. Dym unosi się stamtąd i powleka ciemną smugą żółte pola i połyskującą rzekę. Wieluń – nasz cel! W mieście kilka domów stoi w wielkim ogniu. Jednak wysoko ponad tym ciemne punkty na tle niebieskiego nieba z błyskawiczną szybkością tu i ówdzie śmigające jak ważki nad lustrzaną taflą wody: to nie­mieckie myśliwce, które oczekują i mają ochraniać nasz atak…
@willard: @XXUnthinkableXX: @XXUnthinkableXX: @willard: Z tym bombardowaniem Wielunia to było tak. Jeżeli chodzi o obecność w mieście polskiej brygady kawalerii, to trudno obecnie ustalić, skąd ta informacja się wzięła. W tym czasie Wołyńska Brygada Kawalerii znajdowała się na południe od miasta, więc Niemcy mieli prawdopodobnie niezbyt dokładne informacje rozpoznawcze o "jakiejś polskiej jednostce, gdzieś w okolicach Wielunia". Możliwe jest, że zamieszanie to spowodowała 28. Dywizja Piechoty, przemieszczająca się
Nie wiadomo, czy wszystkie pierwszoliniowe polskie pododdziały zdołały opuścić miasto,


@royal_flush: I właśnie w tym jest problem dlatego Wieluń jest uważany za cel wojskowy.


Nie można wykluczyć, że że nalot na Wieluń był raczej tragiczną w skutkach pomyłką, niż celowym działaniem terrorystycznym, co wynika z wielu niemieckich dokumentów i wypowiedzi lotników


Świadomy atak terrorystyczny byłby w tamtym momencie strzałem w stopę przez Niemców dlatego ja go wykluczam
@XXUnthinkableXX: No i taka to brygada kawalerii która znika po jednym nalocie, Ty wiesz jak wygląda Związek Taktyczny w ogóle?

W tym czasie Wołyńska Brygada Kawalerii znajdowała się na południe od miasta, więc Niemcy mieli prawdopodobnie niezbyt dokładne informacje rozpoznawcze o "jakiejś polskiej jednostce, gdzieś w okolicach Wielunia".


Zgadza się, Wołyńska była najbliżej, bagatela 40 km. Ponadto, gdzieś w okolicach a w mieście to jednak różnica.

zamieszanie to spowodowała 28. Dywizja
Świadomy atak terrorystyczny byłby w tamtym momencie strzałem w stopę przez Niemców dlatego ja go wykluczam

@XXUnthinkableXX:
Normalnie jesteś takim autorytetem że z pokorą przyjmę twoją opinię. XD XD XD
Pozostałe setki ataków terrorystycznych na cywili w czasie wojny obronnej też wykluczasz? XD
Nie wiem co bierzesz ale bierz pół. Chyba że to psychotropy po weź podwójną dawkę.
Kolejny pieprzony obrońca rycerskiego Wehrmachtu. XD
Kolejny pieprzony obrońca rycerskiego Wehrmachtu. XD


@ToNieOn: Tak tak mówię o rycerskim wehrmachtcie w szczególności we wpisach w których pokazuję ich zbrodnie wojenne XD

Pozostałe setki ataków terrorystycznych na cywili w czasie wojny obronnej też wykluczasz? XD

Wymień ataki terrorystyczne lufftwaffe