Wpis z mikrobloga

508 + 1 = 509

Tytuł: Ring
Autor: Suzuki Koji
Gatunek: Horror
Ocena: ★★★★★★★★

Już dawno nie czytałem tak dobrego horroru, jak Ring. W miarę szybka akcja z dość prostolinijną fabułą bez zbędnych rozgałęzień to coś czego często szukam żeby sobie odetchnąć wieczorem. Pomimo, że cała historia nie ma bardzo ciężkiego klimatu typowego dla tego gatunku, to czuć jednak tę oczekiwaną atmosferę grozy, choć w tym przypadku dość subtelną. Do tego przyjemne zbudowane postacie, które pomagają, a nie kłopoczą w odkrywaniu tego, co książka ma nam do zaoferowania. Trochę żałuję, że nie słyszałem przedtem o Kojim Suzuki, bo jest on pisarzem spełniającym chyba wszystkie moje oczekiwania jeśli chodzi o horror. Sprawia to, że Suzuki jest zdecydowanie moim odkryciem roku w sferze literatury.

Przechodząc już stricte do samej książki, to opowiada nam ona historię dziennikarza z grupy „Daily News', Asakawy, który na wieść o tajemniczej śmierci czterech powiązanych ze sobą nastolatków na atak serca wszczyna śledztwo. Odkrywając kasetę video będącą czymś w rodzaju klątwy wpędza się nieświadomie w wyścig o życie siebie i swoich bliskich, poszerzając tym samym śmiercionośny ring na kolejne osoby. Od tego momentu ma zaledwie siedem dni na odkrycie tego, jak złamać klątwę by uchronić siebie i ich przed nieszczęsnym losem rzeczonych już młodych ludzi. To zaledwie ogólny zarys wydarzeń, wprowadzający do dalszego biegu wydarzeń. Nie będę zdradzał więcej żeby nie psuć dobrej zabawy z czytania.

W książce największe wrażenie zrobiło na mnie chyba zakończenie, będące jakby wstępem do czegoś dużo większego, tak jakbyśmy do tej pory zapoznawali się z genezą właściwiej części historii, a główne wydarzenia mają tak naprawdę dopiero nadejść. To na protagoniście spoczywa ciężar wyboru, który będzie niósł ze sobą ogromne konsekwencje. Okazało się, że najstraszniejszą rzeczą jest przekazanie wyboru w ręce tylko jednego człowieka. Chciałbym zdecydowanie przeczytać o echu tej decyzji. Kto wie, może 'Ring' doczeka się w przyszłości sequela, dając mi ku temu okazję.

#bookmeter #gruparatowaniapoziomu #japonia #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazka
K.....n - 508 + 1 = 509

Tytuł: Ring
Autor: Suzuki Koji
Gatunek: Horror
Ocena: ★★★★★★...

źródło: comment_1606468399fT6plJFvJMjUf8IeurkT51.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Katsukyun:
Jp drama chyba z 1999 roku (Rasen tv series) 12 epow
Jp drama ring the final chapter
Jp filmy
Netflixowy serial ju-on origins chyba z 2020 roku

Ogólnie zobacz mangi autora "uzumaki", kupiłem rok temu całą serie, fajne (film też jest)
  • Odpowiedz