Wpis z mikrobloga

powtórzę mój komentarz z innego postu - czy naprawdę sądzisz, że ktoś nam daje pieniądze z unii ot tak po prostu za darmo, niechcąc niczego w zamian?


@Dakkar: Jeżeli chodzi o pieniędzę, to dalismy ok 60 mld euro, a otrzymaliśmy ponad 180mld. 120+mld na plusue

Faktyczne okropna ta Unia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GrowEatAndTrip: Mam urojenia bo wiem, że nikt nie daje nikomu niczego za darmo? Oddaliśmy unii nasz rynek i swobodę ustalania wewnętrznych przepisów. Nie możemy chociażby vatu obniżyć poniżej jakiegoś progu
@Dakkar:
Nigdy nie ma niczego za darmo, chodzi mi o propagandę i demonizowanie unii, inwestują w nas pieniądze które mają pomóc w rozwoju kraju(inna sprawa co nasze władze z tymi pieniędzmi robią ale to nie zarzut do unii), dzięki czemu skorzystają również inni członkowie unii mając nowy rynek zbytu itd. A to że Unia przy okazji nie pozwala tak o sobie łamać praw człowieka w krajach członkowskich to również według mnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wolfKida: Widzisz właściwie sam nakierowales się na odpowiedź dlaczego unia "daje" nam pieniądze. Wyyciąga z nas znacznie więcej, wprowadzając swoje korporacje na nasze rynki i cementuje na nich ich pozycję na wiele lat. Jak myślisz czemu w Polsce nie ma żadnych międzynarodowych korporacji poza cdpred? Jak myślisz czemu upadło multum dużych polskich firm po wejściu do unii? Czemu skoro tak mocno zależy im na otwartym rynku, zwalcza mocne polskie firmy transportowe,
@Dakkar:
Co do transportu to mam trochę odmienne zdanie bo jakiś czas pracowałem w branży i większość zmian polega na tym żeby pracownicy przestali być traktowali jak zwierzęta walące 20h kurs na strzała. Fakt uwala to częściowo polskie firmy ale jednak kierowca na fecie jadący 3.5t busem to bomba na kółkach. Co do praworządności to się nie wypowiem bo nie znam sytuacji w Szwecji tylko w Polsce i mnie ona osobiście