Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak to jest z kotami ? Co prawo mówi o trzymaniu kota w bloku. Masz psa to musisz sprzątać po nim i wychodzić na smyczy. Tymczasem na moim osiedlu jest kilka osób które mają koty ale te koty przez cały dzień biegają po okolicznych podwórkach a wracają chyba tylko spać i jeść. Nie dość że srają gdzie popadnie to chodzą po samochodach. Mam kamerkę która nagrywa i już wiem który kot chodzi po dachu i go rysuje. Czy właściciela mogę podać na policję ? Akurat łatwo go zidentyfikować bo ma obroże. Nie mam nic do kotów ale to chyba nie powinno tak wyglądać. #koty #zwierzeta
Pobierz karol1213 - Jak to jest z kotami ? Co prawo mówi o trzymaniu kota w bloku. Masz psa t...
źródło: comment_16062965081Kvshll4Jq6jWDVWMVgVPE.jpg
  • 9
Mam kamerkę która nagrywa i już wiem który kot chodzi po dachu i go rysuje. Czy właściciela mogę podać na policję ?


@karol1213: To nie jest sprawa policji tylko cywilna. Gość odpowiada za straty które spowodował kot. Ty masz dowód że to jego kot. Wzywasz do naprawy szkody i tyle.
@karol1213: Nie. koty są zwierzętami które nie muszą być na uwięzi/terenie właściciela.
Choć była słynna sprawa gdzie komendant lokalnej policji mandaty za wolno biegającego kota dawał.

Tutaj zresztą prawo podąża za rzeczywistością. Nie ma sposobu aby kota na obejściu upilnować.